Lira grała do końca (halówka II)

Tylko w pierwszej połowie Metrotest miał problemy ze Specjalem II. Po zmianie stron lider podkręcił tempo i wygrał mecz 5:2. Najciekawszy przebieg miało spotkanie, w którym Lira pokonała Karo 3:2.

Trzecia kolejka nie przyniosła zmiany lidera, choć po pierwszej połowie meczu ze Specjalem II zanosiło się na takową zmianę. Prowadzący w tabeli Metrotest po kwadransie gry przegrywał 1:2. Mecz pomiędzy tymi drużynami rozpoczął się od szybkiego ataku Specjala i bramki już w pierwszej minucie, której aktorem był Jacek Gawryś. Później oba zespoły toczyły wyrównaną walkę, jednak mimo stwarzanych sytuacji bramki nie padały. Kiedy na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy bramkarza Metrotestu pokonał Rafał Lepka, wydawało się, że Specjal nie wypuści już zwycięstwa z rąk. Odpowiedz lidera była natychmiastowa i jeszcze w tej samej minucie bramkę kontaktową zdobył Tomasz Szewczuk. W drugiej odsłonie pojedynku przewaga należała już do Metrotestu, który najpierw za sprawą Arkadiusza Stępnia doprowadził do wyrównania, a chwilę później prowadził już 3:2 po golu Sebastiana Szaro. Specjala pogrążyła czwarta, samobójcza bramka, a wynik meczu na 5:2 ustalił w 24 min. Sebastian Szaro, zdobywając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu.
     Ciekawy przebieg miało także spotkanie niepokonanej jak do tej pory drużyny Karo z Lirą. Zajmujący przed tym meczem wysokie trzecie miejsce zespół Karo od pierwszych minut ruszył do zdecydowanych ataków i na efekty nie trzeba było długo czekać. W ciągu pierwszych dwóch minut dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Kamil Piotrowski i Karo prowadziło 2:0. Do końca pierwszej połowy przewaga należała do Karo, ale kolejnych bramek już nie było. Sytuacja zupełnie zmieniła się w drugiej odsłonie. Dopingowani przez spora grupę kibiców piłkarze Liry coraz groźniej atakowali, natomiast Karo, jakby zadowolony z wyniku, pozwalał rywalom na zbyt wiele. Sytuacja taka w 20 min. przyniosła bramkę kontaktową dla Lity, a jej autorem był się Marcin Grubecki. Decydujące o losach meczu były jednak ostatnie dwie minuty. Za faul na rywalu czerwoną kartkę zobaczył Kamil Nowicki i zespół Karo do końca meczu grał w osłabieniu. Fakt ten wykorzystali rywale, którzy w 28 min. po bramce Macieja Szafrana doprowadzili do remisu 2:2, a na sekundy przed końcem zdobyli zwycięską bramkę, której autorem był Marcin Grubecki.
     Najwięcej bramek w trzeciej kolejce padło w meczu pomiędzy drużynami PKP i Troll. Po 21 minutach gry PKP prowadziło 8:3 i było już niemal pewne wygranej. W tym czasie najskuteczniejszy strzelec ligi Tomasz Nowicki zdobył po kolei cztery bramki i z dziesięcioma trafieniami przewodzi w klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców. Ambitnie grający Troll sprawił, że o mały włos mecz ten zakończyłby się remisem. Troll doprowadził do wyniku 8:7, ale na strzelenie jeszcze jednej bramki dającej remis zabrakło już czasu.
     Pewne trzy punkty zdobyły zespoły East Express i Pujan. Ci pierwsi bez większych problemów pokonali AZS Jański aż 7:1, natomiast Pujan wygrał z Amatorami 8:4 i z kompletem punktów zajmuje drugie miejsce w tabeli.
     Tempa nie zwalnia także trzeci w tabeli Wiarus, który tym razem uporał się z Krometem wygrywając 3:1. Bramki dla Wiarusa zdobyli: Tomasz Bandurski, Cezary Chwoszcz i Tomasz Urbański. Kromet odpowiedział tylko jedną bramką autorstwa Mirosława Mostowca.
     W zaległym meczu 2. kolejki rozegranym we wtorek 22 listopada Specjal II pokonał PKS 3:2.

Komplet wyników 3. kolejki:

PKS - ADI 4:2 (1:0)
     1:0 - Tyburski (8.), 1:1 - Danielewicz (17.), 2:1 - Pudlik (20.), 3:1 - Kołecki (21.), 3:2 - Bildziuk (23.), 4:2 - Piór (29.).
     Pujan - Amatorzy 8:4 (4:2)
     0:1 - Heida (1.), 1:1 - Banaszek (3.), 2:1 - Łukaszewski (5.), 3:1 - Wojtaś (6.), 4:1 - Osak (8.), 4:2 - Wulczński (12.), 5:2 - Czajka (18.), 6:2 - Czarnecki (19.), 7:2- Osak (22.), 7:3 - Heida (23.), 7:4- Skocki (27.), 8:4 - Czajka (30.).
     Metrotest - Specjal II 5:2 (1:2)
     0:1 - Gawryś (1.), 0:2- Lepka (14.), 1:2 - Szewczuk (15.), 2:2 - Stępień (20.), 3:2 - Szaro (21.), 4:2 - Skoczylas (24-sam.), 5:2 - Szaro (24.).
     Neksus - WSZ 3:2 (2:1)
     1:0 - Piotrowski (3.), 2:0 - Piotrowski (7.), 2:1 - Sobotowicz (12.), 3:1 - Żuchowski (25.), 3:2 - Matysiak (26.).
     PKP - Troll 8:7 (5:2)
     1:0 - P. Nowicki (1.), 1:1 - J. Czyżak (4.), 2:1 - T. Nowicki (5.), 3:1 - T. Nowicki (12.), 3:2 - Ł. Kuliński (13.), 4:2 - Dąbrowski (14.), 5:2 - Siemaszko (15.), 5:3 - J. Czyżak (16.), 6:3 - T. Nowicki (19.), 7:3 - Rypiński (19.), 8:3 - T. Nowicki (21.), 8:4 - Ł. Kuliński (22.), 8:5 - B. Kuliński (27.), 8:6 - Gryka (28.), 8:7 - J. Czyżak (30.).
     Kromet - Wiarus 1:3 (1:1)
     0:1 - Bandurski (1.), 1:1 - Mostowiec (15.), 1:2 - Chwoszcz (19.), 1:3 - Urbański (26.).
     AZS Jański - East Express 1:7 (0:5)
     0:1 - Rentflejsz (2.), 0:2 - Chmielewski (11.), 0:3 - Bieńko (13.), 0:4 - Kulisz (15.), 0:5 - Lubowiecki (15.), 1:5 - Brzezicki (23.), 1:6 - Szczęchuła (24.), 1:7 - Lubowiecki (26.).
     Karo - Lira 2:3 (2:0)
     1:0 - Piotrowski (3.), 2:0 - Piotrowski (5.), 2:1 - Grubecki (20.), 2:2 - Szafran (28.), 2:3 - Grubecki (30.).