UWAGA!

Łyżwiarze będą rywalizować w short–tracku na lodowisku Helena

 Elbląg, Łyżwiarze będą rywalizować w short–tracku na lodowisku Helena

Już w najbliższy weekend (2-3 marca) na lodowisku Helena, odbędą się Ogólnopolskie Zawody Rankingowe w short-tracku. Będzie to piąta i zarazem przedostatnia edycja tego cyklu. Finał zaplanowano na koniec marca w Gdańsku.

Udział w zawodach zapowiedziało około 200 zawodników. Na elbląskim lodowisku Helena, zobaczyć będzie można oprócz gospodarzy (KS Orzeł), łyżwiarzy z klubów takich jak: MKS Olsztyn, MOSiR Giżycko, MOSiR Sanok, Błyskawica Toruń, Juwenia Białystok, Stoczniowiec Gdańsk oraz Politechnika Opole.
       - Serdecznie zapraszamy mieszkańców Elbląga, gdyż short-track to bardzo widowiskowa dyscyplina sportu, której dynamiczność niewątpliwie zainteresuje przybyłych kibiców – mówi Jan Bazukiewicz, prezes KS Orzeł.
       Pierwszego dnia, w sobotę (2 marca), wystartują zawodnicy w kategoriach junior E i D (godz. 9) oraz junior C, Men, Ladies (godz. 14). Drugiego dnia, w niedzielę (3 marca) zawodnicy ponownie będą ścigać się od godz. 9, natomiast zakończenie zawodów zaplanowano na godz. 13:00. Zobaczyć będzie można rywalizację zawodników w wieku od 11 do 15 lat oraz starszych w wieku od 16 do 23 lat. W zależności od kategorii wiekowej biegi zostaną rozegrane na dystansach: 222 m, 333 m, 500 m, 1000 m i 1500 m.
       Organizatorem elbląskiej edycji Ogólnopolskich Zawodów Rankingowych w Short-Tracku jest PZŁS, KS Orzeł, natomiast współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.
      
MOSiR

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Nareszcie jakieś zawody w short-tracku w Elblągu. Brawo "ORZEŁ", brawo trener Borowiecki bo nie wierzę, że miasto ubiegało się o organizację tych zawodów i ciekawe ile dofinansowało, jeśli ktoś wie niech podzieli się informacją. Na plakacie to chyba zdjęcie najlepszej elbląskiej zawodniczki Kamili Stormowskiej. Spotkajmy się na lodowisku, polecam.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    2
    0
    sympatyk(2019-02-28)
  • Podobno Pan Budzelewski dał 500 zł na medale bo jest wyczerpany budżet na organizację imprez w 2019 r. .No to pytanie do Pana Prezydenta, jakie to imrezy sportowe były organizowane w 2019r. , że już nie ma pieniędzy ? a może ktoś z Radnych zada to pytanie, czekamy na odpoowiedź.
Reklama