UWAGA!

Mamy Mistrza Świata!

Elbląg, Mistrzowska formacja Lotos-Jantar
Mistrzowska formacja Lotos-Jantar (fot. AD)

Dzięki formacji Lotos - Jantar, po 11 latach tytuł Mistrza Świata wrócił do Elbląga. Właśnie ogłoszono wyniki zmagań, do których od miesięcy przygotowywała się elbląska drużyna. Zobacz fotoreportaż.

Feria barw, dynamiczne ruchy, przepiękne stroje, wirujące na nienagannych sylwetkach. Błysk cekinów i biżuterii, miękkość i lekkość oplatających ramionach tancerek piórzastych boa. Parkiet skąpany w wielobrawnych światłach. To miejsce akcji. Tam bowiem, do walki o najbardziej perfekcyjne wykonanie tanecznego układu, stawali reprezentanci swoich krajów, by powalczyć o tytuł Mistrza Świata. Powietrze aż skrzyło od emocji, nadziei na sukces, mobilizacji.
       Tak wyglądał sobotni wieczór w Centrum Sportowo-Biznesowym, gdzie przed serdeczną, ciepło przyjmujacą taneczne popisy stanęlo 16 formacji, które chciały zdobyć Mistrzowską nagrodę.
       Jako pierwsi na parkiet w finale weszli Białorusini. Niebiesko - pomarańczowe stroje tancerek plus muzyka nawiązująca do folkloru, oraz energiczny taniec spotkały się z dużą sympatią i brawami publiczności. W ostatecznej kwalifikacji białoruska formacja zajęła piąte miejsce. Po nich parkiet we władanie przejęła jedna z dwóch niemieckich formacji - Braunschweiger TSC. Tu trzeba zatrzymać się nie tylko przy opisie fantastycznych popisów tanecznych, ale i warto zwrócić uwagę na trenerów formacji. Niektórzy z nich (jak właśnie trener niemieckiej formacji) przeżywa występ podopiecznych, tak jakby sam tańczył. Trudno mu przez te 6 minut wysiedzieć spokojnie. Podryguje, krzyczy, klaszcze, jednym słowem - dopinguje zawodników do jak najlepszej prezentacji. Niemiecka formacja w czarno - różowych strojach tancerek w ostatecznym notowaniu uplasowała się na drugim miejscu.
       Wyjątkowo ciepłe powitanie publiczność Mistrzostw zgotowała Rosjii i jej reprezentantom - formacji Impuls. Przed Rosjanami wystąpili Czesi, zaś po nich groźny rywal elblążan do mistrzowskiego tytułu - niemiecka formacja TC Ludwigsburg. Krwistoczerwone sukienki, Queen jako podkład muzyczny. Dynamiczny występ, przeplatany nastrojowym klimatem. To się musiało podobać. Sędziowie jednak ocenili występ Ludwigsburga na trzecie miejsce.
       Po nich, jako ostatni na parkiet wyszła polska reprezentacja Lotos -Jantar. Ich wejście obwieściło istne szaleństwo publiczności: wiwatom i brawom nie było końca. Dynamiczny taniec elblążan, perfekcyjne wykonanie trudnego układu, świetne przygotowanie i wyjątkowe połączenie muzyki popularnej z tańcem standardowym, porwało nie tylko publiczność, ale i sędziów. Tytuł Mistrza Świata, za litry potu i łez, za mordercze treningi, za w nieskończoność szlifowane kroki, za wdzięk i finezję z jaką wykonano finałowy taniec przyznano formacjo Lotos - Jantar. 
      
       Pierwsza "szóstka" MŚ:
       I miejsce FS LOTOS JANTAR Elbląg POLSKA
       II miejsce BRAUNSCHWEIGER TSC NIEMCY
       III miejsce TC LUDWIGSBURG NIEMCY
       IV miejsce IMPULS ROSJA
       V miejsce UNIVERS Mińsk BIAŁORUŚ
       VI miejsce TK TS KROK Hradec Kralove CZECHY
      
       i kolejne miejsca:
       7-8 m. - INTERKLUB Bratysława SŁOWACJA
       7-8 m. - MOLODOST ROSJA
       9 m. - KADRYL Białystok POLSKA
       10-12 m. - TC KOSICE SŁOWACJA
       10-12 m. - MOVING ACTION Waallwijk HOLANDIA
       10-12 m. - SZLIVER TSE WĘGRY
       13-14 m. - STEP IN TIME FORMATION HOLANDIA
       13-14 m. - KODMON TSE WĘGRY
       15-16 m. - FLORIS BISTRITA RUMUNIA
       15-16 m. - KHATAN TUUL MONGOLIA
      
kos
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama