UWAGA!

Mecz towarzyski piłkarek ręcznych

 
Elbląg, Mecz towarzyski piłkarek ręcznych
fot. AD

W sobotę (29 września) o godz. 12 w hali MOS przy ul. Kościuszki 77a odbędzie się mecz towarzyski pomiędzy zespołem MKS Truso prowadzonym przez Jerzego Ringwelskiego a jego byłymi zawodniczkami z rocznika '91, z których część reprezentowała później barwy Startu II.

4 września 2002 roku odbyło się pierwsze spotkanie, pierwszy trening dziewcząt chętnych do przygody z piłką ręczną pod okiem doświadczonego trenera Jerzego Ringwelskiego. W ciągu dwóch lat przez zajęcia przewinęło się około 100 dziewcząt ciekawych tej dyscypliny sportu. W trzecim roku istnienia zespołu młode i ambitne dziewczęta zdobyły srebrny medal w Pucharze Polski młodziczek. Tak zaczęła się ich przygoda z medalami. Na kolejne nie trzeba było długo czekać. W ich całej kolekcji znalazły się również dwa brązowe medale, kolejny srebrny oraz upragnione złoto Mistrzostw Polski juniorów w 2010 roku. Jednak nie wszystkie dziewczęta dotrwały do ostatniego roku juniorki. Przedwczesne rezygnacje z przygody z piłką ręczną spowodowane były wieloma powodami, bardziej lub mniej ważnymi. Jednak nie zniechęciło to pozostałych dziewcząt do odnoszenia sukcesów na arenie Polski jak i reprezentowania godnie kraju i miasta Elbląg. Na dzień dzisiejszy w zespole Startu Elbląg grają wciąż zawodniczki tego składu : Marta Woronko, Marta Karwecka oraz Adrianna Konefał (w chwili obecnej kontuzjowana). W Sparcie Oborniki grała Małgorzata Kochańska, a Elwira Klettke do niedawna reprezentowała drużynę z Kościerzyny.
       Od zdobycia złotego medalu minęły zaledwie 2 lata. Jednak pasja w tych dziewczętach nadal się tli. Tęsknią za piłką ręczną. Z tej okazji postanowiły zebrać się ponownie i zawalczyć w meczu towarzyskim z młodszymi koleżankami rocznika '97. Nowym, młodym zespołem, pełnym ambicji i woli walki, który już trzeci rok trenuje i szlifuje swoje umiejętności pod okiem trenera Jerzego Ringwelskiego.
       Zawodniczki gorąco zapraszają wszystkich fanów piłki ręcznej do spotkania i wspólnej zabawy. Wstęp wolny
      
oprac. AD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama