UWAGA!

Medal na Bieg Niepodległości już gotowy

 
Elbląg, Medal na Bieg Niepodległości już gotowy
(fot. organizator)

Każdy, kto ukończy Bieg Niepodległości, otrzyma pamiątkowy medal. Nawet dzieci, startujące w biegu towarzyszącym. W zawodach mają też wystartować weterani misji wojskowych, a przed biegiem minutą ciszy ma być uczczona pamięć żołnierzy z Elbląga i okolic, którzy zginęli na misjach.

Do Biegu Niepodległości pozostało niewiele ponad miesiąc. Zapisy przyjmowane są do 2 listopada przez stronę internetową, po tym terminie udział będzie można zgłosić w dniu zawodów (w tym wypadku opłata dla osób dorosłych wzrośnie z 30 do 50 zł).
       Organizatorzy – Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni, prezydent Elbląga oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – przewidzieli w biegu głównym (10 km), sztafetach (3 razy 3333 m) i biegu towarzyszącym (3333 m) miejsce dla 500 osób. Odbędzie się także bieg dzieci. Każdy uczestnik imprezy, bez względu na dystans i kategorię, otrzyma na mecie pamiątkowy medal, który prezentujemy na zdjęciu obok.
       - Bieg jest połączony z miejskimi obchodami Święta Niepodległości, będzie więc przygotowana odpowiednia oprawa i orkiestra wojskowa. Pracujemy nad tym, by w zawodach wzięli udział weterani misji wojskowych. Chcemy też przed biegiem uczcić pamięć żołnierzy poległych na misjach, którzy mieszkali w Elblągu i okolicach. Podczas imprezy będzie też prowadzona akcja charytatywna – mówi Tadeusz Sznaza ze stowarzyszenia EL Aktywni.
       Przypomnijmy, że bieg główny na dystansie 10 km odbędzie się ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej, 12 Lutego i ponownie Teatralną, gdzie będzie start i meta. Wpisowe w zależności od wieku to 20 lub 30 zł. Każdy, kto ukończy bieg, będzie miał szans wygrać jedną z nagród. Najlepsi otrzymają nagrody finansowe, w zależności od miejsca od 50 do 300 zł. 
      
red. na podst. informacji nadesłanej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • "przed biegiem minutą ciszy ma być uczczona pamięć żołnierzy z Elbląga i okolic, którzy zginęli na misjach. " - Bardzo zacna inicjatywa. Tylko proszę nie odczytywać apelu smoleńskiego. .. .. :)))) I bardzo fajny medal.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  ździś(2016-10-06)
 • Trochę w temacie sportu dla Elblążan: w tegorocznym Budżecie Obywatelskim można m.in. rozbudować plac do ćwiczeń w Parku Traugutta. INICJATYWA OGÓLNOMIEJSKA nr 10 (każdy okręg może zagłosować). Głosowanie trwa do 10-tego października na stronie Urzędu Miasta: www.bo2017.umelblag.pl. Zachęcam do głosowania. Jak na razie 3-cie miejsce egzekwo.Zostało już tylko kilka dni do zakończenia głosowania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  unimac(2016-10-06)
 • W końcu jest wzór medalu! A teraz udostępniać, pokazywać, chwalić się zapraszać do biegu! Pruszcz Gdański ma prawie tyle samo chętnych do swojego biegu co my. Chcecie 500 osób to podkręćcie PR !!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  1
  ogonnietoperza(2016-10-06)
Reklama