Medale dla młodych zapaśników

Elbląg, Medale dla młodych zapaśników

W niedzielę, 21 października odbył się Memoriał im. Tadeusza Jaworskiego i Wiesława Tańczyna w Zapasach Styl Klasyczny. W zawodach wzięło udział 95 młodych zawodników z 13 klubów województwa warmińsko – mazurskiego, pomorskiego oraz podlaskiego.

Zawody stały na dobrym poziomie, wiele walk było bardzo emocjonujących. Występ elbląskich zapaśników można zaliczyć do udanych. W kategorii młodzików (11 – 13 lat) złoty medal wywalczył Kacper Wróblewski w kat. wag. 44 kg, a srebrny Maximilian Mc Gowan w kat. wag. 41 kg. W mini zapasach (8 – 10 lat) złoty medal zdobył Gabriel Kowalski w kat. wag. 30 kg. Brązowe medale w swoich kat. wag. wywalczyli: Hubert Borawski, Alexander Mc Gowan, Jędrzej Kuczek, Franek Borycki, Janek Szyszko i Hania Wachniewska – Zapała.
       W klasyfikacji drużynowej ZKS Olimpia Elbląg zajęła trzecie miejsce. Trenerami elbląskich zapaśników są: Krzysztof Wróblewski i Grzegorz Jaworski.