UWAGA!

Michał Łoniewski za burtą turnieju (boks)

W Warszawie trwają II Mistrzostwa Juniorów Unii Europejskiej w boksie. Pięściarz elbląskiej Kontry zakończył udział w turnieju już po pierwszej walce. Mistrzostwa wykazały słabość polskiego pięściarstwa.

W mistrzostwach uczestniczą reprezentacje państw - członków wspólnoty europejskiej i państw kandydujących do członkostwa w UE. Na warszawskim ringu swoje umiejętności prezentują juniorzy z 16 państw.
     Elbląscy kibice życzyli Michałowi Łoniewskiemu, zawodnikowi Kontry udanego startu w narodowych barwach w tych mistrzostwach. Bokser walczył w eliminacjach wagi 75 kg z Nasi Potehem ze Szwecji. Przegrał ten pojedynek 15:26 i odpadł z turnieju. Na tym etapie udział w turnieju zakończyli także inni reprezentanci Polski: Marek Jędrzejewski (54 kg), Tomasz Mazur (57 kg), Łukasz Maciec (64 kg), Kamil Goiński (81 kg) i Marcin Brzeski (+91 kg). Rywale z innych krajów okazali się zdecydowanie lepsi od Polaków.
     Te wyniki potwierdzają słabość polskiego pięściarstwa na tle innych nacji, obserwowaną od wielu lat. Na następców elbląskiego Mistrza Europy, jakim był Jacek Bielski, musimy jeszcze poczekać. Pytanie - jak długo jeszcze. Nadzieją jest Adam Kośmider, utalentowany kadet z KSW Tygrys, oby tylko dotychczasowego dorobku nie rozmienił przysłowiowo - na drobne.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama