UWAGA!

Międzynarodowe widowisko taneczne

 Elbląg, Tańczy Rafał Maserak.
Tańczy Rafał Maserak.

Tancerze z ponad kilkudziesięciu europejskich klubów, mistrzowie tańca oraz gwiazdy telewizyjnego show „Taniec z gwiazdami” zaprezentują się podczas 8. Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup (19-21 października) w Elblągu.

Już od 2000 roku za zgodą International Dance Sport Federation nasze miasto ma zaszczyt gościć tancerzy oraz ich instruktorów z ponad kilkunastu krajów całej Europy. Po raz pierwszy na festiwalu zobaczyć będzie też można tancerzy z Australii i Ameryki, a swój udział zapowiedzieli uczestnicy „Tańca z gwiazdami” m.in. Kamila Kajak i Żora Koroylov, Blanka Winiarska, Marek Fiksa i Kinga Jurecka. W komisji sędziowskiej zasiądzie Iwona Pavlovic.
     Jak co roku program uświetnią występy gwiazd tańca. Po raz pierwszy w Polsce zatańczą mistrzowie szkolący czołówkę światowych par - Fabio Selmi i Simona Fancello.
     - Będzie to niepowtarzalne widowisko, jakiego nie można zobaczyć nigdzie w Polsce ani na świecie - mówi organizator, Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid. - Jest to para, która już nie występuje, ale specjalnie dla festiwalowej publiczności wykona trzy tańce - dodaje.
     Ta utytułowana para w kategorii Professional - finaliści głównych turniejów tańca
     rozgrywanych w tej kategorii, m.in. wicemistrzowie Mistrzostw Europy Profesjonalistów w Standardzie (1997 r. Polska) oraz II wicemistrzowie Mistrzostw Świata Profesjonalistów w Standardzie (1999 r. Niemcy, 1997 Anglia), obecnie trenerzy czołowych par standardowych, zaprezentują się w podwójnej roli – jako tancerze oraz członkowie komisji sędziowskiej.
     W pokazach zobaczyć będzie można także Formację Lotos-Jantar, wielokrotnych mistrzów Polski i wicemistrzów świata z 2005 roku z nową choreografią „Abba forever”. W tym roku planowany jest również pokaz tańca irlandzkiego i flamenco.
     Wystąpią również tancerze tańca nowoczesnego formacji Reliese m.in. Ada Patłaszyńska mistrzyni Europy Dance Show, aktualna mistrzyni Polski Disco Freestyle oraz Kamil Bystrzycki - mistrz Polski, mistrz Europy i Disco Dance z roku 2006, aktualnie wicemistrz Europy Disco Freestyle Juniorów.
     Jednak Baltic Cup to przede wszystkim ważny turniej rankingowy IDSF, w którym najlepsze pary taneczne zmagają się pod okiem międzynarodowej komisji sędziowskiej, startując w wielu kategoriach wiekowych i obu stylach tanecznych.
     Ósma edycja Festiwalu dostarczy widzom nie tylko wrażeń estetycznych, ale porwie serca i obudzi niezapomniane emocje - bo przecież każdy kto widział namiętne tango albo pełne ekspresji paso doble, wie doskonale, że nie jest to jedynie piękny układ choreograficzny, ale dzieje się tu prawdziwy spektakl.
     Sponsorem Głównym Festiwalu jest Grupa Lotos S.A.
     Szczegóły na stronie: www.balticcup.swiatowid.elblag.pl.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Szkoda tylko , że w Elblągu organizuje się turnieje punktowe dla młodzieży z wyższą klasą taneczną . A o młodszych dzieciach i młodzieży z kl.E i kl.D się zapomina. Ciekawe w jaki sposób te dzieci mogą zdobyć wyższe klasy taneczne ? Nie wszystkich rodziców stać aby wozić swoje pociechy na południe kraju na turniej !
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    mama młodej tancerki(2007-10-08)
Reklama