UWAGA!

Miniżużlowcy na start!

 Elbląg, Miniżużlowcy na start!

13 października w Żurawcu odbędzie się II Turniej Miniżużlowy o Puchar Wójta Gminy Markusy. W rywalizacji wezmą udział chłopcy w wieku od 11 do 14 lat; wśród nich jest czterech zawodników z Elbląga, pięciu z Gdańska oraz po czterech z Gorzowa Wielkopolskiego i Bydgoszczy.

Turniej odbędzie się na minitorze żużlowym w Żurawcu o długości 270 m - licząc od wewnętrznej. Jest to jeden z dłuższych tego typu torów w Polsce. Zawody zostaną przeprowadzone w formie treningu punktowanego, obowiązywać będą przepisy Polskiego Związku Motorowego.
     Elbląg będzie reprezentować Speedway Team - Wika Żurawiec, który działa od dwóch lat. Zawodnikami klubu są dzieci z Elbląga i okolic, jak również wychowankowie Domu Dziecka w Marwicy. Zajęcia Speedway Team - Wika Żurawiec odbywają się dwa razy w tygodniu pod okiem Bogusława Nowaka, który specjalnie dla naszych zawodników przyjeżdża z Gorzowa Wielkopolskiego. Towarzyszy mu mechanik Stanisław Maciejewicz. Zimą, gdy tor jest zamknięty, treningi odbywają się na sali gimnastycznej i basenie. Dodatkowo zajęcia zimowe urozmaicane są nauką jazdy na nartach i łyżwach.
     Miniżużel to sport bardzo drogi, dlatego niezbędny jest sponsor, który pokryje koszty organizacji treningów, zakupu motoru, ubrania ochronnego, kasku itp. Drużynę Speedway Team - Wika Żurawiec wspiera Kazimierz Guzowski, właściciel Zakładu Produkcji Mebli Elprim-Wika.
     II Turniej o Puchar Wójta Gminy Markusy odbędzie się 13 października w Żurawcu. Start o godz. 13.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • może być niezła zabawa. Fajnie by było wybrać sie z synem. Swoja drogą, to niezłe przedsięwzięcie taki tor. Gratulacje dla organizatorów. Fajnie, że dzieciaki mają jakąś odskocznię i to na niezłym poziomie. Oby więcej takich inicjatyw. Kibice! do dzieła!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  pod wrażeniem(2007-10-03)
 • oooo prosze..... super!! prosze napiszcie mi gdzie sie zglosic i czy prowadzone sa jeszcze zapisy. Odpiszcie prosze!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ciekawski(2007-10-03)
 • Szkoda, że w Żurawcu odbywają się tylko jedne zawody rocznie. Mam nadzieję, że miejscowi w tym roku wypadną lepiej. ps. Długość toru żużlowego mierzy się 1,5 metra od wewnętrznego krawężnika.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rogal1979(2007-10-03)
 • Chciałbym zapisać się do tego Klubu. Napiszczie gdzie mam się udać może jakiś telefon kontaktowy ? Bardzo proszę motory to moja pasja.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  patrol(2007-10-04)
 • żużel to piękny sport
 • Wszystkich zainteresowanych klubem żużlowym zapraszam na turniej (wstęp wolny), zapewne będzie okazja porozmawiać z trenerem i właścicielem klubu.
 • Zastanawiam się jak to możliwe, że będzie 4 zawodników z Bydgoszczy. W Polonii jest chyba dwóch mini-żużlowców, w tym Szymon Woźniak (finalista mistrzostw świata). Może chodzi o zawodników z Tucholi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rogal1979(2007-10-04)
 • Nie jesteś na bieżąco, 22 września 2007 r. w Wawrowie dwóch zawodników z Bydgoszczy zdało licencję.
 • www.sportowefakty.pl Nasz zawodnik Maciej Bieliński w najbliższą sobotę wystartuje w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Gdańsku, reprezentować będzie Wawrów. Może w przyszłym roku wystartuje drużyna z Żurawca?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rogal1979(2007-10-05)
 • Wygląda na to, że miałem rację. Wystartuje 2 zawodników z Bydgoszczy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  rogal1979(2007-10-09)
Reklama