UWAGA!

Mistrza poznamy po 22.

Przed nami Mistrzostwa Świata Formacji Standardowych. Czy dziś elblążanie powtórzą sukces sprzed sześciu lat?

Prawo do organizacji tej prestiżowej imprezy Międzynarodowa Federacja Tańca Sportowego przyznała Elblągowi już po raz drugi. Pierwszy raz mistrzostwa odbyły się w naszym mieście w 1999 roku, elbląska formacja „Jantar” zdobyła wtedy tytuł mistrzów świata za występ inspirowany filmem „Titanic”.
     Teraz nasz kraj będą reprezentować dwie elbląskie formacje: starsza, „Lotos Jantar”, która od dziesięciu lat nieprzerwanie jest mistrzem Polski i młodsza, „Jantar II”.
     Na prezentację przed publicznością i międzynarodowym jury zespoły będą miały po sześć minut. W każdym programie muszą się znaleźć kroki co najmniej czterech z pięciu tańców standardowych: walca wiedeńskiego, walca angielskiego, tanga, fokstrota i quick–stepa.
     - Każdy występ to prawdziwy spektakl - mówi Magdalena Czarnocka z Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej „Światowid”. - Sędziowie będą oceniać zarówno poprawność techniczną, jak i wizerunek artystyczny, czyli wszystko to, co formacje prezentują ponad te podstawowe kroki tańców standardowych.
     W hali przy ul. Karowej od rana trwały próby. Eliminacje rozpoczęły się o godz. 14, zaś półfinał i finał o godz. 19. Zwycięzcę zawodów poznamy po godz. 22.
     
SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama