Mistrzostwa Garnizonu Elbląg (biegi przełajowe)

Elbląg, Po zawodach wspólne zdjęcie
Po zawodach wspólne zdjęcie (fot. st. chor. Sławomir Tessar).

Sportowym sprawdzianem kondycji żołnierzy Garnizonu Elbląg były mistrzostwa w biegach przełajowych zorganizowane na terenie Bażantarni.

Zawody przygotowane logistycznie przez 16 Żuławski Batalion Remontowy rozgrywano na dystansach 1500 m, 3000 m i 6000 m. Barwy poszczególnych jednostek 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej reprezentowały ośmioosobowe drużyny.
       W rywalizacji kobiet na dystansie 1500 m najlepszą okazała się st. szer. zaw. Milena Musiał, wyprzedzając kpr. Różę Leśniewicz (obie z 16 Batalionu Dowodzenia), a na trzecim miejscu bieg ukończyła kpr. Ika Feręc (13 Pułk Przeciwlotniczy).
       Na dystansie 3000 m startowali szeregowi zawodowi i nadterminowi. Pierwszy linię mety minął st. szer. zaw. Mariusz Kamiński (13 Pułku Przeciwlotniczy), drugie miejsce wywalczył szer. ndt. Maciej Szyszkowski (16 Batalion Saperów), a na trzecim uplasował się st. szer. zaw. Artur Wiśniewski (16 Batalion Remontowy).
       W wymagającym dobrej kondycji biegu przełajowym na dystansie 6000 m triumfował plut. Dariusz Sierpiński z 16 Batalionu Dowodzenia, wygrywając wynikiem 21:19 min. Drugi na mecie był chor. Adam Serocki (16 Batalion Zaopatrzenia), a trzeci chor. Roman Tymiański (13 Pułk Przeciwlotniczy).
       Podsumowania zawodów oraz wręczenia wyróżnień najlepszym na poszczególnych dystansach dokonał ppłk. Stanisław Woźniak, dowódca 16 Batalionu Remontowego.