Mistrzowski duet (kick boxing)

W miniony weekend w Nowym Sączu na mistrzostwach Polski w kick boxingu w odmianie full contact, zawodnicy Elbląskiego Klubu Karate zdobyli dwa tytuły mistrzowskie. To wielki sukces, bowiem ostatni medal - srebrny - w takim turnieju w 1987 r. wywalczył dla Elbląga Mariusz Morawski.

Do Nowego Sącza przyjechało ponad 80 zawodników z 24 klubów z całej Polski. W tym gronie do walki o trofea przystąpili dwaj reprezentanci Elbląskiego Klubu Karate - Maciej Tomczak i Sebastian Matulaniec.
     - Byli bardzo dobrze przygotowani do mistrzostw - mówi trener Piotr Lichociński. - Wszystkie walki wygrali jednogłośnie na punkty. W finale wagi 67 kg Maciej Tomczak pokonał kadrowicza Tomasza Mordarskiego z Nowego Sącza, zdobywając złoty medal, a w kategorii 75 kg jego sukces powtórzył Sebastian Matulaniec, wygrywając z Pawłem Myjakiem z Damisu Krynica Górska. Dwa złote medale kickbokserów po 19 latach przerwy od podobnego sukcesu elblążanina dają powody do zadowolenia. Jest to nasz wkład w 30-letni dorobek klubu - podkreśla szkoleniowiec.
     Tylko w tym roku zawodnicy sekcji kick boxingu EKK zdobyli 21 medali na mistrzostwach kraju. Nie kończą sezonu, bo niebawem w Warszawie rozegrane zostaną Akademickie Mistrzostwa Polski w stylach semi i light contact. Tam również elblążanie mają szanse na medale.