Mistrzowskie trofea atletów Meyera (podnoszenie ciężarów)

W hali Zespołu Szkół w Bartoszycach odbył się V Memoriał Ryszarda Rysztowskiego w podnoszeniu ciężarów, połączony z rywalizacją sztangistów juniorów o medale Mistrzostw Warmii i Mazur. Atleci z elbląskiego LUKS Meyer zdobyli trzy medale.

Zawodniczki i zawodnicy z klubów Siła Bartoszyce, Orzeł Karolewo, LUKS Meyer Elbląg i Nida Nidzica, uczestnicząc w memoriałowej rywalizacji, oddali cześć Ryszardowi Rysztowskiemu, zawodnikowi i trenerowi, którego pasją były ciężary. Jego wychowanką podczas pracy w Bartoszycach w klubie Przyjaźń, była czołowa sztangistka kraju Ewa Kuraś, a także wielu młodzieżowych medalistów mistrzostw Polski.
       W zawodach memoriałowych zwyciężyła pierwsza drużyna Siły Bartoszyce, gromadząc 867,1 punktów w przeliczniku Sinclaira. Drugą lokatę zajęła ekipa LUKS Meyer Elbląg z dorobkiem 718,7 pkt., a kolejne miejsca Siła II Bartoszyce 677,2 pkt., Nida Nidzica 553 pkt. i Orzeł Karolewo 426,1 pkt.
       Podopieczni Grzegorza Rajkowskiego z LUKS Meyer startowali w składzie: Norbert Matulka, który, podnosząc 207 kg (rwanie 92 kg, podrzut 115 kg), osiągnął najlepszy wynik zawodów - 290,4 pkt. w przeliczniku Sinclaira; Julian Falkowski – 157 kg (65/82), 196,3 pkt.; Paweł Kulik – 120 kg (52/68), 232 pkt. i Arkadiusz Grabarczyk – 150 kg (60/90), 177,3 pkt.
       Wyniki memoriałowe zaliczano do klasyfikacji sztangistów w Mistrzostwach Warmińsko-Mazurskiego Okręgu Podnoszenia Ciężarów do lat 18. Elblążanie trzykrotnie stawali na podium. Tytuły mistrzów i złote medale zdobyli: Paweł Kulik w kategorii 56 kg, Arkadiusz Grabarczyk w kat. 94 kg, a wicemistrzostwo wywalczył Julian Falkowski w wadze 85 kg.