Mlexer odesłał olsztynian z kwitkiem

Elbląg, Georgij Rubinstein jest sporym wzmocnieniem Mlexera
Georgij Rubinstein jest sporym wzmocnieniem Mlexera (fot. Anna Dembińska)

Tenisiści stołowi Mlexera Elbląg nie mieli żadnego problemu z pokonaniem UWM Olsztyn na inaugurację drugoligowych rozgrywek. W Hali Widowiskowo-Sportowej zwyciężyli 8:2, ani na chwilę nie dając beniaminkowi nadziei na wywiezienie z Elblaga choćby punktu. Zobacz zdjęcia.

W tym sezonie tenisiści stołowi Mlexera Elbląg celują w awans do I ligi. Żeby to osiągnąć, najpierw trzeba się zakwalifikować do pierwszej czwórki II ligi, a potem wygrać play-off . - W ubiegłym sezonie zabrakło nam punktu, żeby awansować do czołowej czwórki. W tym roku chcemy walczyć o pierwsze miejsce w lidze i awans – mówił Mirosław Kozłowski, rzecznik prasowy Mlexera.
       Dziś (2 października) elbląscy zawodnicy zrobili ku temu pierwszy krok, zdecydowanie wygrywając z beniaminkiem UWM Olsztyn 8:2. - Wiedzieliśmy, że jesteśmy faworytem i że ten mecz wygramy – mówił Ryszard Grzelak, kapitan elbląskiego zespołu.
       Już pierwsze pojedynki pokazały, że olsztynianie musieliby zagrać na 110 procent możliwości, żeby wywieźć z Elbląga choćby punkt. Grający na pierwszym stole doświadczony Georgij Rubinstein w dwóch pierwszych setach zrobił rozgromił Jacka Karcza do 1 i 3. Trochę emocji było w trzecim secie, ale przy stanie 9:9 zatriumfowało doświadczenie Rosjanina, który zdobył dwa punkty i zakończył pierwszy pojedynek. - Georgij Rubinstein grał już w Mlexerze, kiedy drużyna grała w I lidze. To doświadczony zawodnik z fajnymi wynikami – chwalił Mirosław Kozłowski.
       W pierwszej części rozgrywek tylko Tomasz Libura przegrał swój pojedynek z Michałem Ogrodniczakiem 0:3. W pozostałych pojedynkach goście ugrali tylko dwa sety i żeby myśleć o korzystnym rezultacie, musieli wygrać choć jeden pojedynek deblowy. Elblążanie wygrali oba, oddając tylko jednego seta i w zasadzie było po meczu. Przy stanie 5:1 elblążanom do zwycięstwa potrzebny był tylko punkt. Zdobył go Georgij Rubinstein wygrywając 3:0 z Piotrem Mazurkiewiczem.
       To był dość emocjonujący pojedynek, w dwóch pierwszych setach były remisy 9:9 i 10:10. Wtedy jednak górę brało doświadczenie Rosjanina, który gładko zdobywał dwa brakujące punkty. Trzeci set to już pogrom rywala 11:4. Stan meczu na 8:2 ustalił Cezary Bossowski z Olsztyna, który pokonał Tomasza Liburę 3:1. - Wygraliśmy zasłużenie, drużyna zagrała tak jak powinna. Nasza drużyna jest doświadczona, a to procentuje. Gramy w tenisa już od 30 lat – powiedział kapitan Mlexera Ryszard Grzelak.

Mlexer Elbląg – UWM English Perfect Olsztyn 8:2

Punkty dla Mlexera: Rubinstein 2,5; Grzelak 2,5; Tebecio 2,5; Libura 0,5.
       Wyniki pojedynków:
       Georgij Rubinstein – Jacek Karcz 3:0 (1; 4; 9)
       Ryszard Grzelak – Piotr Mazurkiewicz 3:1 (-9; 8; 2; 6)
       Wojciech Tebecio – Cezary Bossowski 3:1 (6; 5; -5; 8)
       Tomasz Libura – Michał Ogrodniczak 0:3 (-12; -7 ; -6)

Georgij Rubinstein, Ryszard Grzelak - Jacek Karcz, Piotr Mazurkiewicz 3:1 (-8; 7; 8; 7)
       Wojciech Tebecio, Tomasz Libura - Cezary Bossowski, Michał Ogrodniczak 3:0 (7; 7; 8)

Georgij Rubinstein – Piotr Mazurkiewicz 3:0 (9; 10; 4)
       Ryszard Grzelak - Jacek Karcz 3:0 (3; 8; 2)
       Wojciech Tebecio - Michał Ogrodniczak 3:0 (4; 8; 8)
       Tomasz Libura - Cezary Bossowski 1:3 (6; -8; -9; -9)