Młode kadrowiczki przegrały ze Startem (piłka ręczna)

Elbląg, Młode kadrowiczki przegrały ze Startem (piłka ręczna)

Na inaugurację Międzynarodowego Świątecznego Turnieju Piłki Ręcznej Kobiet o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko - Mazurskiego, elbląski Kram Start pokonał młodzieżową reprezentację Polski 32:23. Zobacz zdjęcia z meczu. Jutro nasza drużyna zmierzy się z młodymi szczypiornistkami z Chin.

W elbląskim turnieju udział biorą cztery drużyny: Kram Start Elbląg, młodzieżowa reprezentacja Polski, młodzieżowa reprezentacja Chin oraz Vistal Gdynia. W składzie naszej ekipy zabrakło Ewy Andrzejewskiej, która dostała wolne po powrocie z mistrzostw Europy. Przez problemy zdrowotne na parkiecie nie pojawiła się Joanna Waga i Aleksandra Stokłosa. W protokole meczowym pojawiły się natomiast nazwiska młodych zawodniczek: Marii Michalskiej, Dominiki Hawryszko i Alicji Klarkowskiej. Z trybun zmagania naszych zawodniczek i młodych reprezentantek Polski obserwował trener kadry seniorskiej Leszek Krowicki.
       Nasza drużyna nienajlepiej rozpoczęła starcie z młodzieżowymi reprezentantkami. Elblążanki najpierw zgubiły piłkę, a chwilę później pomyliły się przy podaniu i Polki prowadziły 2:0. Zaraz nasze zawodniczki doprowadziły do wyrównania, a po dwóch golach Aleksandry Kwiecińskiej było 4:3. W kolejnych akcjach elblążanki popełniały błąd za błędem, mocno szwankowało rozegranie, a młode rywalki nie marnowały danych im szans. Przyjezdne z łatwością przedzierały się przez defensywę EKS, rzuciły trzy bramki z rzędu i tym samym odskoczyły na dwa trafienia. Widząc nieporadność swoich podopiecznych, o przerwę poprosił trener Andrzej Niewrzawa. W końcu niemoc Startu przerwała Magda Balsam, która jak się później ukazało miała stuprocentową skuteczność w spotkaniu. Gospodynie turnieju wzmocniły obronę i po kontrze wykorzystanej przez wspomnianą skrzydłową, było 8:8. Od tego czasu gra się wyrównała i toczyła praktycznie bramka za bramkę. Od 20. minuty spotkania elblążanki zdominowały rywalki i do końca pierwszej połowy pozwoliły młodym szczypiornistkom rzucić tylko jedną bramkę, a same umieściły piłkę w siatce ośmiokrotnie. Nieźle do kontr biegała Dominika Grobelska, a w ataku z łatwością Polki ogrywała Patrycja Świerżewska. Na przerwę zespoły udały się przy wyniku 19:11 dla EKS.
       Druga odsłona zawodów rozpoczęła się od obrony rzutu karnego przez Sołomiję Szywerską. Zaraz potem dwukrotnie naszą bramkarkę pokonała Natalia Stokowiec i na tym zakończyło się odrabianie strat przez przyjezdne. Elblążanki nieźle przesuwały się w obronie, czym zmuszały rywalki do popełniania błędów. W 37. minucie, po trafieniu Sylwii Lisewskiej, Kram Start prowadził 24:14, a na jedenastobramkowe prowadzenie wyprowadziła naszą drużynę Magda Balsam. Gospodynie kontrolowały przebieg meczu, trener Andrzej Niewrzawa mógł swobodnie rotować składem. Między słupkami pojawiła się Alicja Klarkowska, dobrze w ataku spisywała się Aleksandra Jędrzejczyk. Przy stanie 30:19 o przerwę poprosił trener Tomasz Konitz. Zaraz po wznowieniu na parkiecie pojawiła się Dominika Hawryszko oraz Maria Michalska i chwilę później skrzydłowa Startu zdobyła dla naszej drużyny 31. bramkę. Do końca spotkania gra była wyrównana, a na dalsze powiększanie przewagi nie pozwoliła elblążankom Oliwia Kamińska, notując kilka skutecznych interwencji. EKS pokonał młodzieżową reprezentację Polski 32:23.

Kram Start Elbląg - Młodzieżowa Reprezentacja Polski 32:23 (19:11)
       Start:
Powaga, Szywerska, Klarkowska - Balsam 6, Jędrzejczyk 5, Lisewska 5, Dankowska 4, Świerżewska 4, Grobelska 2, Muchocka 2, Kwiecińska 2, Gerej 1, Michalska 1, Hawryszko, Szopińska.