UWAGA!

Młode orły z Hanzy Elbląg

 Elbląg, Młode orły z Hanzy Elbląg
fot. nadesłana

Wypracowywanie okazji, gra w schematach, umiejętność gry w przewadze, stałe fragmenty gry - to tylko nieliczne elementy, jakie szlifowane były podczas pokazowego treningu Mobilnej Akademii Młodych Orłów, który odbył się dla zawodniczek Hanzy Elbląg - drużyny piłki nożnej kobiet.

Projekt PZPN, którego budżet to prawie 6 milionów złotych rocznie, ma na celu wyłonić największe talenty w kraju oraz edukować trenerów. Aby to osiągnąć, PZPN zatrudnił po dwóch szkoleniowców w każdym województwie. Na Warmii i Mazurach jest to Adam Łopatko i Grzegorz Żytkiewicz. Hanza trenowała pod okiem wspomnianych wspólnie z dziewczynami z okolicznych klubów naszego województwa, a także z województwa pomorskiego, bo zaproszona została Akademia Kobiecej Piłki Jastrząb Malbork. Poza zajęciami praktycznymi trenerzy Mobilnego AMO przeprowadzili warsztaty dla trenerów z zakresu pracy, treningów z młodymi zawodniczkami.
       - Trenerzy z AMO byli zaskoczeni poziomem wyszkolenia technicznego i zaangażowaniem naszych zawodniczek - powiedział wiceprezes Hanza Elbląg, Kamil Zdziech, dodając: - Taka jest filozofia naszego klubu, że ciężko pracujemy, podnosimy umiejętności po to, żeby grać, prezentować się coraz lepiej. Mamy nadzieję, że przed naszymi zawodniczkami otwarta droga, żeby grać na jak najwyższym poziomie.
      
qba

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • Co ten lowelas Zdziech za brednie opowiada. Byłem na ich meczu w III lidze i nie dziwię się że zajmują ostatnie miejsce. Nie wiem co robią na treningach, ale w futbol grać nie potrafią. Zajmują ostatnie miejsce w ostatniej z możliwych lig a ten nawija makaron na uszy o podnoszeniu umiejętności, hmmm tylko w czym?
Reklama