UWAGA!

Mrągowo i Elbląg z sukcesami w turnieju gigancie (piłka ręczna)

Elbląg, UKS Dziewiątka z Elbląga
UKS Dziewiątka z Elbląga (fot. PS)

Ponad sześć godzin w elbląskiej hali MOS-u trwała rywalizacja drużyn dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych w turnieju piłki ręcznej w kategorii dzieci. Najlepsze okazały się szczypiornistki MUKS Omega I Mrągowo i szczypiorniści UKS Dziewiątki z Elbląga.

W turnieju zorganizowanym przez Warmińsko – Mazurski Okręgowy Związek Piłki Ręcznej uczestniczyły po cztery zespoły dziewcząt i chłopców. Między nimi trwała rywalizacja o prymat w zawodach zaliczanych do mistrzostw Warmii i Mazur w tej kategorii wiekowej. Ostateczna kolejność drużyn. Dziewczęta: 1. MUKS Omega I Mrągowo, 2. UKS Dziewiątka Elbląg, 3. MUKS II Omega Mrągowo, 4. UKS Mazurek Ostróda. Chłopcy: 1. UKS Dziewiątka Elbląg, 2. MUKS Omega I Mrągowo, 2. MUKS Omega II Mrągowo, 4. UKS Mazurek Ostróda.
       Drużyny honorowano pamiątkowymi pucharami, a zawody społecznie sędziowali Andrzej Rusznicki i Jerzy Ringwelski.
       – Tego typu konfrontacje najmłodszych adeptów piłki ręcznej są bardzo potrzebne – stwierdził Andrzej Rusznicki. – Motywują dzieci do pracy na treningach, a to rokuje nadzieje na przyszłe wsparcie nowymi zawodniczkami i zawodnikami naszej dyscypliny. Dziecięce drużyny piłki ręcznej rozegrają cztery tego typu turnieje, a najlepsze z nich zakwalifikują się do rozgrywek na szczeblu krajowym. Mamy jeszcze w tegorocznych planach Turniej Mikołajkowy, który zorganizuje UKS Dziewiątka w Elblągu. Natomiast w pierwszych miesiącach nowego roku gospodarzami kolejnych turniejów będą Ostróda i Mrągowo.
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama