UWAGA!

Najlepsi w 2005

Integracyjny Klub Sportowy Atak Elbląg otrzymał nagrodę za najlepszą imprezę sportową osób niepełnosprawnych w roku 2005. Przyznawanie tego wyróżnienia zostało wznowione po dwóch latach przerwy.

O wyborze najlepszych zawodów rozegranych w kraju decydują wspólnie Polski Komitet Paraolimpijski i Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych. IKS Atak nagrodzono za Klubowy Puchar Europy w siatkówce na siedząco.
     - Jest to nagroda dla nas wszystkich - mówi prezes IKS Atak Tomasz Woźny. - Tym przyjemniejsza, że przyznana po tak długim czasie. Skoro nasz puchar Europy zapamiętano, to naprawdę musiały być to dobre zawody. O wyjątkowości elbląskiej imprezy zadecydowali przede wszystkim kibice. Widownia była pełna, a mistrzowie świata i paraolimpiad, którzy w niej brali udział, mówili, że nigdzie nie spotkali się z takim zainteresowaniem i takim dopingiem. Bo jednak sport ludzi niepełnosprawnych nie jest tak popularny wśród kibiców jak sport kwalifikowany. Elbląski Puchar Europy w siatkówce wysoko oceniła też Europejska Federacja Siatkówki Niepełnosprawnych i przyznała Atakowi i miastu organizację Mistrzostw Europy Kobiet i Mężczyzn w 2009 roku.
     Podczas uroczystości w Wiśle zarząd IKS Atak przyznał swoją nagrodę specjalną. Tomasz Woźny wręczył ją Robertowi Szajowi, prezesowi Elektrociepłowni Elbląg za wsparcie pierwszej w kraju sekcji hokeja osób niepełnosprawnych na sledge’ach.
     
Mira Stankiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama