UWAGA!

Nowe oblicze Startu (piłka ręczna)

Po zakończeniu ubiegłego sezonu w kobiecej ekstraklasie piłki ręcznej elbląski klub Start z powodu zaległych zobowiązań finansowych stanął przed widmem likwidacji. W czerwcu powołano nową organizację - jednosekcyjny Elbląski Klub Sportowy Start, którego zadaniem było przejęcie piłkarek ręcznych i tradycji dotychczasowego, jeszcze nie zlikwidowanego klubu Start.

Przerwa w rozgrywkach została wykorzystana przez Andrzeja Puławskiego, prezesa EKS Start na uregulowanie podstawowych warunków funkcjonowania nowej organizacji sportowej. Uzyskano decyzję Związku Piłki Ręcznej w Polsce, na mocy której piłkarki ręczne Startu przejmie EKS Start wraz z ich miejscem w ekstraklasie. W tej też sprawie 16 sierpnia podpisane zostało porozumienie z dotychczasowym pracodawcą zawodniczek o przejęciu piłkarek reprezentujących Elbląg w ekstraklasie.
     To było jedyne rozwiązanie nabrzmiałego problemu zadłużenia klubu. Pozostało ono w poprzedniku EKS Start, ale blisko 40-letnią historię kobiecego ligowego szczypiorniaka w Elblągu przejął nowy klub.
     Ma on także nowe logo z herbem Elbląga, co wkrótce kibice zobaczą na nowych strojach zawodniczek, charakteryzujących się także tym, że na koszulkach umieszczone będą nazwiska piłkarek. Tego wymagają wprowadzone od nowego sezonu przepisy ZPRwP.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • logo powinno pomóc zawodniczkom w grze
 • A tyle się mówi, że że ten sposób ucieczki od długów jest beee. Ale jak widać filozofia Kalego wiecznie żywa jest.
 • Teraz jeszcze tylko niech OKS z Olsztyna wróci do nazwy Stomilu, tak jak to miało miejsce w przypadku "nowego" Widzewa, który ponoć bez długów już jest. Ludzie, jak z polskim sportem i działaczami ma być normalnie, kiedy w tzw. państwie prawa można robić takie numery i potem wszyscy udają, że wszystko jest OK? Albo może inaczej - pod względem prawnym takie postępowanie może jest i legalne (choć na pewno "naciągane" - tylko co ze zwykłą ludzką przyzwoitością? Z całym szacunkiem dla historii i osiągnięć Startu, ale wygląda na to, że praktyki nieudaczników piłkarskich przenoszą się także na arenę szczypiorniaka. Smutne to, a z tym mysleniem Kalego coś chyba jest na rzeczy :(
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pamiętający dawne sukcesy(2007-08-24)
 • Pamiętający.... dużo racji jest w tym co piszesz ale pamiętaj, że kij ma dwa końce. Skoro jest to bee to co zrobił nowy zarząd to pytam co z tymi ludźmi co kiedyś dopuścili do takiej sytuacji jaka jest teraz (a właściwie była) w Starcie i innych polskich klubach nie tylko szczypiorniaka. Kto ich za to rozliczy???? Siedzą sobie teraz w domach w fotelikach w ciepłych kapciach i przerzucają pilotem programy, wypoczywają po jakże "ciężkich" latach pracy. A ci co teraz coś chcą zrobić muszą najpierw spłacić długi, wielkie długi, tych nieudaczników i to jest twoim zdaniem w porządku? Sprawa jest trudna i pewnie jeszcze długo nikt takich sytuacji nie będzie rozwiązywał i dlatego też tym co chcą jeszcze bawić się w sport ale na czystych zasadach, bez czyiś długów popieram i życzę by nie skończyli jak ich poprzednicy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  mis koala(2007-08-24)
Reklama