O „Bursztynową Sztangę” (podnoszenie ciężarów)

W XXVII Ogólnopolskim Turnieju Podnoszenia Ciężarów „Bursztynowa Sztanga” na pomoście w Nowym Dworze Gdańskim rywalizowali atleci z ośmiu klubów. Główne trofeum zdobyli ciężarowcy Floty z Gdyni, elblążanie zajęli piąte miejsce.

W turnieju startowali „tragarze” z LUKS Meyera z Elbląga. Barwy elbląskiego klubu pomyślnie reprezentowali, zaliczając boje w podrzucie i rwaniu: Ziemski, Rogoża, Falkowski, Sałek, Kulik, Grabarczyk i Och. Nie udało się ukończyć rywalizacji Maliszewskiemu i Matulce, którzy spalili swoje podejścia.
       Elblążanie w klasyfikacji klubowej zajęli piąte miejsce w turnieju z dorobkiem 1117,6 pkt. w punktacji Sincleaira. Zawody wygrała Flota Gdynia – 1417,0 pkt. przed Startem Grudziądz – 1327,1 pkt., Żuławami Nowy Dwór Gdański – 1280,2 pkt. i Atletą Gdańsk – 1169,4 pkt. Szóste miejsce zajął Rzemieślnik Malbork – 1099,0 pkt., siódme Nadwiślanin Kwidzyn – 884,0 pkt., a tabelę klasyfikacji klubowej zamknęła drużyna Horyzont Melno – 691,4 pkt.
       W prowadzonej punktacji indywidualnej najlepsze wyniki osiągnęli: seniorzy – Paweł Sikora (Malbork) – 298,6 pkt.; do 23 lat – Krzysztof Kądziołka (Grudziądz) – 356,2 pkt., Piotr Och (Elbląg) – 341,9 pkt., Antoni Przybył (Gdańsk) – 330,7 pkt.; do 20 lat – Krzysztof Zarycz (Gdynia) – 374,4 pkt., Bartosz Samp (Gdynia) – 367,3 pkt., Krzysztof Ekert (Grudziądz) -331,2 pkt.; do 17 lat – Grzegorz Małek (Nowy Dwór Gd.) – 332,8 pkt., Krystian Sadura (Gdynia) – 295,7 pkt., Grzegorz Filipowicz (Grudziądz) – 274,7 pkt.