UWAGA!

Olimpio, czas na Rozwój

Już w najbliższą sobotę Olimpia Elbląg rozegra ósme spotkanie na własnym stadionie. Tym razem należy oczekiwać od elbląskiej drużyny zwycięstwa, choć przed sobotnim spotkaniem nie brak złych informacji.

Do Elbląga przejedzie ostatnia obecnie drużyna II ligi, czyli Rozwój Katowice. Drużyna ze Śląska jest spadkowiczem I ligi. Wydaje się zatem, że przed Olimpią łatwe zadanie, ale
       w ostatnim czasie Rozwój jakby złapał „wiatr w żagle”. – Z każdym meczem rozkręcamy się. Wierzę, że zima jeszcze może być spokojny – powiedział Bartosz Sobotka, lewy obrońca drużyny z Katowic w artykule na stronie rozwoj.info.pl. Optymizm wstąpił w szeregi Rozwoju po ostatnim zremisowanym meczu z Polonią Warszawa.
      
       Długa przerwa przed Burkhardtem
      
Pech nie opuszcza niestety pomocnika żółto-biało-niebieskich Filipa Burkhardta, który jest ponownie kontuzjowany. W tym roku to już jego druga poważna kontuzja. Jeszcze w barwach GKS Katowice, dokładnie w dniu 29. urodzin Burkhardt zerwał więzadło w kolanie, co oznaczało długi rozbrat z piłką. Do gry wrócił dopiero w barwach Olimpii, w której zdążył rozegrać jedynie 69 ligowych minut i ponownie doznał urazu, tym razem zerwał ścięgno Achillesa i w tym roku Filipa na boisku już nie zobaczymy. Obecnie elbląski piłkarz przebywa w klinice w Poznaniu, gdzie czeka na zabieg. Mamy nadzieję, że Filip wykorzystał limit pecha i do gry wróci jeszcze silniejszy.
      
       Wenger jeszcze oszczędzany
      
Oprócz wspomnianego „Burego” i kontuzjowanego od dłuższego czasu Niburskiego w sobotnim meczu nie obejrzymy Kamila Wengera. Środkowy obrońca Olimpii co prawda wznowił treningi, ale wciąż nie w pełnym obciążeniu. W tygodniu trenował również indywidualnie na siłowni. Trener Adam Boros uznał, że występ Wengera z Rozwojem mógłby pogorszyć stan dwugłowego mięśnia lewej nogi. – Nie ma co ryzykować, czas przyda się na dojście do optymalnej dyspozycji. Powinienem być gotowy na następny mecz – stwierdził Kamil.
      
       Pierwsze starcie
      
Sobotni pojedynek Olimpii z Rozwojem Katowice będzie pierwszą konfrontacją obu drużyn. Obecna sytuacja w tabeli wskazuje, że faworytem spotkania jest elbląska drużyna. Mecz Olimpii Elbląg z Rozwojem Katowice rozpocznie się o godzinie 15.
      

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg
      
qba
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama