UWAGA!

Orzeł Elbląg z medalami na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

 Elbląg, Orzeł Elbląg z medalami na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
Fot. nadesłana

W miniony weekend (18-19 lutego), zawodnicy Klubu Sportowego Orzeł Elbląg wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sanoku. W zawodach wystartowało 5 zawodników z Elbląga, zdobywając 2 medale.

W kategorii Juniorek młodszych Amelia Nowakowska zdobyła srebrny medal na dystansie 500 metrów i zajęła 6 miejsce na 777 metrów. W tej samej kategorii Ada Jażdżyńska zajęła 5 miejsce na 1500 metrów.

W rywalizacji sztafet Juniorek Młodszych, sztafeta w składzie: Ada Jażdżyńska, Amelia Nowakowska (obie Orzeł Elbląg) oraz Michalina Wawer, Weronika Biller (obie UKS SHORT TRACK MOSiR Giżycko) zdobyły srebrny medal, ustępując jedynie sztafecie z Białegostoku.

Sztafeta mieszana w składzie z trójką zawodników z Elbląga - Amelią Nowakowską, Adą Jażdzynską, Jakubem Olakiem oraz Michaliną Wawer z Giżycka i Pawełem Kukielskim z Short - track WMKS Olsztyn, otarła się o strefę medalową, zajmując 4 miejsce.

W kategorii Juniorów Jan Stosik zajął 4 miejsca na 777 i 1500 metrów oraz 5 na 1000 metrów.

Jakub Olak zajął 9 miejsce na 1000 i 500m w kategorii Juniorów młodszych, a Katarzyna Reindl 7 miejsce na 500 i 8 na 777 metrów w rywalizacji juniorek.

W rywalizacji województw, województwo Warmińsko-Mazurskie zajęło 2 miejsce, a w klasyfikacji klubów Orzeł Elbląg uplasował się na 5 miejscu.

Klub Sportowy Orzeł Elbąg

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Gratulacje dla zawodników i trenera...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  Sportuś(2023-02-22)
 • Gratulacje dla trenera i zawodników. Czy teraz zamkną lodowisko przed zakończeniem sezonu? czy zawodnicy udowodnią całej Polsce, że można jeździć na łyżwach bez lodu ?
 • Niestety taki los elbląskiego sportu zimowego... łyżwiarze szybcy już o tym wiedzą...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Jola p(2023-02-22)
 • Lodowisko ma zostać zamknięte przed najważniejszymi zawodami short tracka w tym roku czyli Mistrzostwami Polski Młodzików i Młodzieżowców. Sześć miesięcy trenowania pójdzie w błoto. Czyli jak głosi slogan wiszący dumnie na lodowisku Elbląg Mecenasem Sportu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  0
  Short kibic(2023-02-22)
Reklama