UWAGA!

Pasłęckie ciekawostki na rowerach

 
Elbląg, Pasłęckie ciekawostki na rowerach
fot. MOSiR

W niedzielę, 18 listopada o godz. 10 odbędzie się kolejna wycieczka rowerowa. Rowerzyści udadzą się tym razem do Pasłęka. Start z placu przy rondzie Kaliningrad.

Wycieczka będzie przebiegała po drogach asfaltowych, z płyt betonowych oraz gruntowych. Organizatorzy zalecają w związku z tym jazdę na rowerach górskich lub trekkingowych z działającymi przerzutkami i amortyzatorami. - Leżący nieopodal Elbląga Pasłęk to interesująca miejscowość z bardzo ciekawym Parkiem Ekologicznym, tężnią i sławnym już nie tylko w Elblągu placem zabaw dla dzieci po którym można jeździć rowerami. Jedna wycieczka do tego średniowiecznego grodu to z pewnością za mało, aby dokładnie poznać jego tajemnice, ale od czegoś trzeba zacząć – informuje i zachęca Marek Kamm z Działu Organizacji Imprez MOSiR.
       W trakcie wycieczki przewidywane są krótkie przerwy na jedzenie, robienie zdjęć itp. Każdy z uczestników powinien zadbać o dobry stan techniczny swojego roweru. Należy zabrać ze sobą podstawowe akcesoria rowerowe tj. dętkę, łatki, pompkę, klucze. Szczególnie zalecamy posiadanie kasku. Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę. Udział w wycieczce jest bezpłatny.
       Na trasie niedzielnej wycieczki nie zabraknie tradycyjnie także słodkiego wsparcia energetycznego. Tempo jazdy będzie bardzo spokojne, turystyczne w granicach 15 km/h. Zapraszamy całe rodziny i wszystkich chętnych do aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! Dla pierwszych 20 osób są przygotowane gadżety rowerowe.
       Przypominamy, że podczas dziesięciu tegorocznych edycji Miejskich Wycieczek Rowerowych trwa konkurs dla najaktywniejszych uczestników (uczestnictwo minimum w 7 wycieczkach). Prosimy nie zapomnieć o zabraniu książeczek PTTK. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni 9 grudnia w drodze losowania - na podstawie wpisów w książeczce wycieczek kolarskich PTTK.
       Trasa: Elbląg-Nowina-Komorowo Żuławskie-Bogaczewo-Zielony Grąd-Pasłęk-Krosno-Dłużyna-Węzina-Komorowo Żuławskie-Elbląg
       Łączna długość trasy to około 47 km.
       Ruszamy 18 listopada o godzinie 10 z placu przy rondzie Kaliningrad.
      
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama