UWAGA!

Pętla Żuławska bliżej Elbląga

Oficjalny akces o przystąpieniu do projektu „Pętla Żuławska - Międzynarodowa Droga Wodna E-70” zgłosiła gmina miasta Elbląg. W ramach tego projektu w rejonie delty Wisły i Zalewu Wiślanego powstaną nabrzeże, pomosty i mariny. Pieniądze na inwestycje realizowane w latach 2007-2013 będą pochodziły z funduszy unijnych.

Liderem projektu realizowanego przez 31 partnerów jest Samorząd Województwa Pomorskiego. Z Warmii i Mazur uczestniczą miasta i gminy Braniewo, Elbląg, Tolkmicko i Frombork. A to oznacza dużą szansę na turystyczne ożywienie Zalewu Wiślanego i to nie tylko sezonie letnim. Braniewo przystąpiło do projektu z zadaniem budowy przystani jachtowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w Nowej Pasłęce.
     Elbląski projekt zakłada kompleksową modernizację infrastruktury technicznej żeglarskiej bazy turystycznej Harcerskiego Ośrodka Wodnego „Bryza” przy ul. Portowej 2 oraz Jachtklubu „Elbląg” przy ul. Radomskiej. Koszt wymienionych zadań, oszacowany na 11,7 mln zł, w 70 procentach pokryje dotacja z Unii Europejskiej.
     Turystycznemu ożywieniu rejonu Zalewu Wiślanego dobrze służą także inne inicjatywy. Trwa odbudowa mariny w Nadbrzeżu podjęta przez elbląski Jachtklub. Powstanie tu 60 miejsc dla jachtów z Polski, Litwy, Łotwy i Rosji. Inwestycja będzie kosztowała ok. 100 tys. euro, a 70 proc. tej kwoty pokryje Unia Europejska. Otwarcie nowej mariny w Nadbrzeżu planowane jest na wiosnę przyszłego roku.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama