Pewny awans (piłka ręczna)

Elbląg, Pewny awans (piłka ręczna)

Juniorzy MKS Truso Elbląg wygrali rozgrywany w naszym mieście ćwierćfinałowy turniej mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej. Podopieczni trenera Andrzeja Rusznickiego wraz z zespołem AZS Biała Podlaska awansowali do półfinału.

Przez trzy dni w naszym mieście rozgrywany był ćwierćfinałowy turniej mistrzostw Polski juniorów w piłce ręcznej. Obok gospodarzy MKS Truso w zawodach wzięły udział zespoły: AZS Biała Podlaska, Stali Mielec i Orła Karolewo. Elblążanie, którzy przed turniejem uznawani byli za głównych faworytów, nie zawiedli swoich kibiców i z pierwszego miejsca wywalczyli awans do półfinału.
     W swoim pierwszym meczu Truso rozgromiło Orła Karolewo wygrywając aż 50:11. Mecz ten był bardzo jednostronnym widowiskiem. Od początku mieliśmy do czynienia z miażdżącą przewagą gospodarzy. Po kwadransie gry elblążanie prowadzili już 10:1. Goście pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 16 min. z rzutu karnego, a jej autorem był Marcin Bondar. W kolejnych minutach systematycznie wzrastała przewaga podopiecznych trenera Rusznickiego. W pierwszej połowie szczypiorniści z Karolewa zaledwie pięć razy zdołali pokonać naszych bramkarzy, przegrywając do przerwy aż 5:23. W drugiej połowie goście także nie mieli praktycznie nic do powiedzenia, a świadczyć o tym może fakt, że w ciągu trzydziestu minut stracili kolejnych 27 bramek samemu rzucając tylko 5.
     Najwięcej kłopotów sprawili naszym szczypiornistom piłkarze ASZ Biała Podlaska, którzy w sobotnim pojedynku minimalnie ulegli gospodarzom turnieju 35:37. Wprawdzie do przerwy utrzymywała się pięciobramkowa przewaga Truso 21:16, ale po zmianie stron gra się wyrównał. W efekcie zespół gości kilkakrotnie zmniejszał dystans do dwóch bramek, ale ani razu nie zdołał doprowadzić do remisu. Nerwową końcówkę lepiej wytrzymali elblążanie, którzy po ostatnim gwizdku sędziego schodzili jako wygrani.
     W ostatnim niedzielnym występie naszego zespołu znów oglądaliśmy dość jednostronne widowisko, w którym Truso pokonało mielecką Stal 38:22. Tak jak w pierwszym meczu, wszystko było już rozstrzygnięte już przed przerwą, kiedy to podopieczni trenera Rusznickiego prowadzili 23:6. W drugiej połowie gra się nieco wyrównała, ale i tak elblążanie odnieśli przekonywujące zwycięstwo. Ostatnią bramkę w tym meczu zdobył dla Truso Grzegorz Sieńkowski prezentując piękną "wrzutkę".
     Drugie miejsce premiowane awansem do półfinałów zdobyli juniorzy AZS Biała Podlaska, którzy podczas turnieju pokonali Stal i Orła.

Skład zespołu Truso: Wróbel, Humla, Pietrucin, Serwadczak - Sieńkowski (1, 1, 2), Korzeniowski (11, 2, 3), Kancelarczyk (7, 8, 6), Legan (0, 0, 2), Masiak (0, 11, 4), Fonferek (4, 6, 5), Makowski (3, 4, 2), Wasilewski (7, 0, 4), Nikoporowicz (0, 0, 3), Ciemniewski, Dukszto (3, 1, 7), Kulik (2, 0, 0), Rosiak (8, 4, 0), Kozik (4, 0, 0).