Piątka na olimpiadę młodzieży (judo)

Przed rokiem czterech reprezentantów MKS Truso Elbląg w judo walczyło w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Złoty medal i Mistrzostwo Polski w tej kategorii wiekowej zdobyła Joanna Jaworska. W tegorocznej olimpiadzie młodzieży wystartuje piątka judoków Truso.

Bydgoszcz gościła uczestników turnieju judo ubiegających się o kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Opolu. Byli w tym gronie elblążanie z MKS Truso prowadzeni przez Tomasza Gadaja. Walczyli z wielką ambicją i, co istotne, z konkretnymi efektami. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wagowych zajęli Łukasz Białkowski (46 kg) i Tomasz Gadaj jr (73 kg). Z drugiego miejsca awans wywalczył Karol Białkowski w wadze 81 kg, z piątego – Joanna Deptuła (57 kg). Rywalizacja judoków w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży rozpocznie się 28 kwietnia i potrwa do 1 maja. My czekamy na dobre (medalowe) wieści o judokach Truso z Opola.