UWAGA!

Pierwszy turniej GP z liczną obsadą (tenis stołowy)

Elbląg, Pierwszy turniej GP z liczną obsadą (tenis stołowy)
(fot. Dariusz Bocian)

Premierowy turniej o Grand Prix Elbląga w tenisie stołowym zgromadził 47 uczestników. Tak liczny udział elblążan w zawodach zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji potwierdza zasadność prowadzenia takich rozgrywek w naszym mieście.

W turnieju rozegranym na stołach w hali Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego przy ul. Kościuszki o prymat w kilku grupach wiekowych rywalizowali zawodnicy w wieku od 13 do powyżej 60 lat. W każdej kategorii toczyły się interesujące pojedynki.
       W gronie siedmiu najmłodszych tenisistów triumfował Jacek Świtalski przed Krystianem Grzelakiem i Patrykiem Okrojem. Rywalizację kadetów (rocznik 1995-96) wygrał Krzysztof Wlazło przed Przemysławem Wawerem i Dariuszem Natoniewskim. W juniorach (16-18 lat) najskuteczniej grał Wojciech Wlazło, wyprzedzając Krzysztofa Bojanowskiego i jedynaczkę uczestniczącą w turnieju Agatę Dziwosz. Seniorska kategoria zgromadziła 13 zawodników, a zwycięzcą został Tomasz Libura przed Piotrem Iwickim i Wiesławem Grzybem.
       W kategorii weteranów z roczników 1950-69 wystartowało 10 zawodników. Triumfował Arkadiusz Kaczmarzyk, wyprzedzając Janusza Krigera i Jerzego Rosę.
       W tenisa stołowego grają także super weterani powyżej 60 roku życia. Ich finezyjne pojedynki obserwuje młodzież, a oni walczą o każdą piłkę na stole jak za młodych lat. Z czwórki super weteranów najlepszy okazał się Tadeusz Piasecki, wyprzedzając Sylwestra Glinieckiego, Ryszarda Marszałkowskiego i Franciszka Podchorodeckiego. Starszym panom gratulujemy znakomitej formy potwierdzającej, że sportowy tryb życia można prowadzić również w takim wieku.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama