UWAGA!

Pływają, ćwiczą i mówią. O zdrowiu i dla zdrowia

 
Elbląg, Otylia Jędrzejczak podczas zajęć na CRW Dolinka
Otylia Jędrzejczak podczas zajęć na CRW Dolinka (fot. Michał Skroboszewski)

Ćwiczenia kształtujące postawę, wykłady psychologa oraz dietetyka, ale i strefa relaksu, a w niej smaczne koktajle czy sportowe przewodniki po mieście. A przede wszystkim pływanie. - To doskonała, ogólnorozwojowa dyscypliną sportu, pracuję dwie półkule, pracuje cały organizm – mówi Otylia Jędrzejczak, która po raz kolejny przyjechała ze swoim zespołem do Elbląga, by szkolić elbląskie dzieci, ich rodziców oraz trenerów. Zobacz więcej zdjęć.

Otylia Swim Tour to cykl jednodniowych warsztatów pływackich dla dzieci w wieku od dziewięciu do 14 lat. Na mapie projektu, który obejmuje sześć miejscowości, znalazł się również Elbląg. 
       - To jedyne miasto, w którym jesteśmy w tej części kraju. Cieszy nas to, że osoby z tego regionu, ale nie tylko, mogą po raz kolejny być z nami, jest też sporo osób, które są po raz pierwszy – mówiła dziennikarzom Otylia Jędrzejczak tuż po oficjalnym rozpoczęciu projektu w Szkole Podstawowej nr 12.
       Jak podkreślała ta utytułowana zawodniczka, a obecnie trenerka i wykładowczyni, tegoroczne zajęcia w ramach Otylia Swim Tour różnią się od tych, które odbywały się w ubiegłym roku.
       - To jest tak, że my też się cały czas szkolimy. Wiadomo, są podstawy, które cały czas powtarzamy i do nich wracamy, ale poszerzamy je o nowe ćwiczenia. Mamy dodatkowych trenerów, skupionych na przygotowaniu motorycznym, czyli na prawidłowej postawie i oni ćwiczą z dziećmi na sali gimnastycznej. Mamy również trenerów do poszczególnych stylów pływackich, część z nich jest nowa. Z kolei pani psycholog przygotowała zupełnie inny wykład dla rodziców, tak by mogli poszerzyć wiedzę zdobytą rok temu, podobnie jest w przypadku dietetyka. Mamy również fitMapy, dzięki której każdy elblążanin może znaleźć sportowe punkty miasta [dostępna pod adresem www.fitmapy.pl - red.] – opowiadała Otylia Jędrzejczak. - Poza tym dostajemy dodatkowe pytania w ciągu roku, moja skrzynka mailowa jest nimi zasypana. Dlatego cały czas poszerzamy tę wiedzę i dostosowujemy projekt Otylia Swim Tour do oczekiwań rodziców i trenerów.
       Jedną ze 100 osób, które biorą udział w dzisiejszych (15 października) warsztatach, jest Olaf Boros z Uczniowskiego Klubu Pływackiego Jedynka.
       - Pływam od trzeciego roku życia, a teraz mam 12 lat. Najbardziej lubię pływać kraulem, ale mogę to robić każdym stylem – mówił tuż przed oficjalnym rozpoczęciem elbląskiej edycji Otylia Swim Tour. - To pierwsza edycja warsztatów, na której będę. Mam nadzieję, że miło spędzimy czas i będzie dobra zabawa. A zdecydowałem się dlatego, że chciałem mieć zajęcia z mistrzynią, zaproponowano mi to również w klubie.
       Z przyjazdu Otylii Jędrzejczak cieszy się również Sylwia Domżalska, prezes UKP Jedynka.
       - Z mojej perspektywy, jako mamy, fantastyczne są te wykłady z dietetykiem oraz z psychologiem. Jako rodzice często nie wiemy, jak mądrze wspierać dzieci, jak je motywować, jak ich nie zrazić do sportu, a także jak nie przelewać na nie własnych ambicji. Te wykłady bardzo dużo dają. Natomiast jeśli chodzi o dzieci, to bardzo dużo z nich mówiło, po tych pierwszych warsztatach, że zwrócono im uwagę na pewne błędy techniczne, które mogły poprawić – tłumaczyła Sylwia Domżalska tuż po oficjalnym rozpoczęciu projektu. - Mamy fantastycznych rodziców, wolontariuszy, którzy pomagają. Robimy to po to, by team Otylii chciał do nas przyjeżdżać, żeby sprawiać radość dzieciom. Fajnie robić coś takiego.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Nie lubię jej. Babochlop
 • Prezydent mógłby zacząć się chociaż ruszać, bo niedługo dźwig nie pomoże. .. :-( Wstyd przed dziećmi, kiedy chce się promować aktywność sportową dla zdrowia i sylwetki :-(
 • Dla mnie głupota jest zamykać basen i wyganiac ludzi, bo przyjeżdża jakaś Otylia. Mieszkańców Elbląga traktuje się jak gorszy sort, mimo że to oni spowodowało jego budowę i rzekomo to dla nich go budowano. Sobota i nidziela to jedyne dni kiedy można popływać i jest w miarę luzno, tu takie wielkie wydarzenie żeby pogonic ludzi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  9
  Sweete(2016-10-15)
 • Swette, prymitywie jeden co ci szkodzi jak zamkną basen sportowy na jeden dzień (i to nie do końca, bo rekreacyjny był czynny) aby zachęcić dzieci do uprawiania sportu a może według ciebie lepiej aby pod trzepakiem siedzieli albo przed komputerem w domu. Dla ciebie to może żadne wydarzenie ale dla dziecka może to mieć wpływ na jego przyszłe życie i zapoczątkować nowy rozdział w jego życiu. A ja byłam dzisiaj na basenie i nie narzekam, sauna była czynna.
 • Dzieci mówią że wytknieto im blesy techniczne czyli jedynka źle uczy pływania?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  6
  Otylia co u brata(2016-10-15)
 • Zazdrość to zła cecha.
Reklama