UWAGA!

Po turniejach w Bydgoszczy i Gdyni (boks)

Miniony weekend był bardzo bogaty w sportowe emocje dla bokserów elbląskich klubów Kontra i Tygrys. Z powodzeniem walczyli na ringach Bydgoszczy i Gdyni, wykazując w pojedynkach z zagranicznymi pięściarzami dobre przygotowanie.

W III Międzynarodowym Turnieju Bokserskim im. Jerzego Adamskiego walczyło 57 bokserów z 12 klubów Polski, Ukrainy, Rosji i Czech w kategoriach młodzik i kadet. W półfinale kat. 57 kg kadetów Maciej Rzempołuch (Tygrys) pokonał 3:0 Damiana Kaszubowskiego ze Startu Grudziądz, lecz walkę finałową oddał walkowerem.
     W finale młodzików w wadze 36 kg Grzegorz Brynda (Kontra) pokonał dwa do remisu Wiktora Komkowa z Rosji. W finałach kadetów po najlepszej walce w tej kategorii Adam Kośmider (Tygrys) pokonał jednogłośnie na punkty Romana Sapinę ze Lwowa (waga 63 kg). Natomiast Patryk Cylka (Kontra) w kategorii 66 kg wygral 2:1 z Przemysławem Jareckim z Sokoła Piła.
     Bezpośrednio po tych pojedynkach elbląscy bokserzy pojechali do Gdyni na Międzynarodowy Turniej Bokserski. Uczestniczyło w nim 62 pięściarzy z 13 klubów Polski i Rosji, także kadeci i juniorzy z elbląskich klubów. W kategorii kadetów: w wadze 57 kg Maciej Rzempołuch (Tygrys) wygrał przez rsc w I rundzie z Krystianem Szydłowskim z Sokoła Gdynia; w wadze 66 kg Adam Kośmider (Tygrys), uznany za najlepszego kadeta turnieju, pokonał jednogłośnie na punkty Patryka Litkiewicza z Wisły Tczew; w wadze 70 kg Grzegorz Tyczkowski (Tygrys) wygrał 3:0 z Damianem Latochem z Zatoki Braniewo.
     W walkach finałowych juniorów: 51 kg - Sebastian Ciołkowski (Tygrys) uległ 1:2 Markowi Jędrzejewskiemu z Czarnych Słupsk; 69 kg - Leszek Burchardt (Kontra) pokonał 3:0 Karola Kostrzewę z Czarnych Słupsk; 91 kg - Michał Łoniewski (Kontra), uznany za najlepszego juniora turnieju, wygrał w I rundzie przez rsc z Bartoszem Pudlewskim z Alfy Grudziądz.
     Niebawem kolejne turnieje z udziałem elbląskich bokserów - o Grand Prix Polski w Konstancinie i mini mistrzostwa Europy w Słupsku.
     
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama