UWAGA!

Pobiegną z okazji Dnia Kobiet

 
Elbląg, Pobiegną z okazji Dnia Kobiet
(fot. Michał Skroboszewski)

W niedzielę w Bażantarni z okazji Dnia Kobiet odbędzie się IV Elbląski Półmaraton Leśny. Na starcie stanie 150 osób, choć chętnych było więcej niż miejsc. - Tych, którzy nie zdążyli się zapisać na bieg, zapraszamy na kolejną imprezę. Już 28 kwietnia wspólnie z Hospicjum Elbląskim organizujemy II Elbląski Bieg Nadziei – informują organizatorzy.

W tym roku Półmaraton Leśny jest dedykowany elblążance Annie Szewczyk-Konefał, która zmarła w ubiegłym roku po czteroletniej walce ze złośliwym nowotworem. Ania stała się symbolem odwagi i dumy w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Osierociła dwóch małych chłopców. Była szanowaną i bardzo lubianą nauczycielką języka polskiego. Jej mąż Rafał biega i współpracuje ze Stowarzyszeniem Krzewienia Sportu EL Aktywni, które organizuje bieg.
       - Rafałowi bardzo zależało na uczczeniu pamięci Anny w takiej formie i już dzisiaj bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom IV Półmaratonu Leśnego za udział w biegu – informują organizatorzy.
       Na starcie stanie 150 osób, które mają do wyboru dwa dystanse – 7 km i półmaraton, prowadzący po leśnych ścieżkach Bażantarni.
       - Biegaczy startujących w półmaratonie czeka pokonanie trzy razy 7-kilometrowej pętli pełnej podbiegów i zbiegów. Trasa jest trudna, ale taki właśnie czasami górski charakter ma nasza Bażantarnia – informuje Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni, organizator imprezy. - Start i meta będą się znajdować na polanie na muszlą koncertową, a trasa została wyznaczona po terenie, który oszczędziła powódź z 2017 roku.
       Na mecie na każdego uczestnika będzie czekał medal i regeneracyjna zupa. A na panie – kwiatek z okazji Dnia Kobiet. Najlepszych pięć biegaczek i biegaczy w półmaratonie otrzyma również statuetki.
       Bieg rozpocznie się o godz. 11, biuro zawodów będzie czynne od godz. 10 na polanie za muszlą koncertową.
       - Wszystkich tych, którzy nie zdążyli zapisać się na ten bieg już zapraszamy na kolejną imprezę. Już 28 kwietnia wspólnie z Hospicjum Elbląskim organizujemy II Elbląski Bieg Nadziei, który ma charakter charytatywny. Dochód z tej imprezy przeznaczymy na działalność hospicjum – dodają EL Aktywni.
       Zawodnicy mają do wyboru dystans 11 lub 5,5 km, odbędzie się także Mały Bieg Nadziei dla dzieci.
       Wpisowe na II Elbląski Bieg Nadziei wynosi minimum 30 zł, dzieci startują bezpłatnie. Zapisy trwają na stronie internetowej.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama