UWAGA!

Pobiegnij i pomóż Patrycji

 
Elbląg, Tak było w ubiegłym roku na Biegu Niepodległości
Tak było w ubiegłym roku na Biegu Niepodległości (fot. MS, archiwum portEl.pl)

Licznik Biegu Niepodległości bije coraz szybciej. Do startu pozostały trzy tygodnie, na liście jest już ponad 320 osób! Tegorocznej edycji będzie towarzyszyć akcja charytatywna oraz zawody Enduro Kid dla najmłodszych.

Bieg Niepodległości to nie tylko okazja do radosnego uczczenia święta narodowego na sportowo. To także okazja do pomocy innym. W ubiegłym roku uczestnicy imprezy zbierali środki na protezę dla Tomka Kłosińskiego, w tej edycji zbiórka charytatywna, organizowana przez Centrum Wolontariatu w Elblągu, będzie prowadzona na rzecz Patrycji Paź, 13-latki chorującej od urodzenia na łamliwość kości. Wolontariusze w dniu zawodów będą zbierać datki i nakrętki, z których dochód będzie przeznaczony na zakup wózka dla Patrycji.
       Bieg Niepodległości przyciąga coraz więcej osób. Na liście startowej jest już ponad 320 biegaczy, pojawiły się już też pierwsze sztafety. Przypomnijmy, że rywalizacja będzie odbywać się w kilku konkurencjach: bieg główny na 10 km, trzyosobowe sztafety (3 razy 3333 m) i bieg towarzyszący (3333 m). Trasa będzie wiodła ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej, 12 lutego i Teatralną.
       Każdy, kto ukończy bieg, będzie miał szans wygrać jedną z nagród. Najlepsi otrzymają nagrody finansowe, w zależności od miejsca od 50 do 300 zł. Zapisy na bieg są przyjmowane do 2 listopada przez stronę internetową, wpisowe wynosi od 20 zł (niepełnoletni) i 30 złotych. 
       Przed biegiem głównym (od godz. 10.30) odbędzie się także Enduro Kid, czyli Mały Bieg Niepodległości dla najmłodszych. Udział w tej rywalizacji, przeznaczonej dla dzieci do 11. roku życia, jest bezpłatny. W zależności od wieku odbędą się bieg na 50, 100 200 i 300 metrów, trasa będzie prowadzić ulicą Teatralną w dół w kierunku ul. Robotniczej. 
       Organizatorami Biegu Niepodległości są: Stowarzyszenie Krzewienia Sportu Elaktywni, prezydent Elbląga oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.
      
       Link do zapisów Biegu Niepodległości
       Link do zapisów Enduro Kid. Ruszają 18 października. 
      
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Troszkę słabo z Enduro Kids bo jeśli moje dziecko przybiegnie 11 i nie dostanie medalu a inne dzieci dostaną to tak średnio motywujące będzie. Będzie najmłodsze w swojej kategorii wiec może być ciężko. Wolę go nie zapisać i mu się nie tłumaczyć.
 • Trzeba przypomniec, że jest to też bieg KODu, każdy kto uczestniczy biegnię po demokrację
 • Co to jest? Antyreklama? Nie obrzydzaj ludziom biegu..
 • Nie ma takiego czegoś jak kod. To sa poprosić opłacani ludzie przez po
 • @zete - A jak będą medal tylko dla pierwszych trzech, to też nie zapiszesz dziecka bo nie chcesz tłumaczyć? To są zawody i dziecko od małego trzeba uczyć że nie zawsze się wygrywa. ..
 • Słowo w temacie Enduro Kid - poza tym, że bardzo fajnie że powstał taki pomysł plus połączenie tego biegu z Biegiem Niepodległości, to mam jedną uwagę/zapytanie do organizatorów: czy na pewno szczęśliwym rozwiązaniem jest puszczenie biegu dzieci ulicą Teatralną z górki w stronę ul Robotniczej? Dzieciaki w ferworze rywalizacji, mogą zrobić sobie krzywdę - czytaj przewrócić się. Bieg z górki dla dorosłego i doświadczonego biegacza jest wyzwaniem a co dopiero dla "zgrai" maluchów. Pierwotnie bieg miał być na Placu Jagiellończyka, na płaskim więc może można do tego wrócić?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  10
  0
  zaniepokojony(2016-10-17)
 • Troszkę trasa dla dzieci jest nebepieczna .dorosły człowiek umię zbiegać z górki nawet na zawodach a dzieci rewalizując nie pomyślą o bezpieczenstwie ..takie moje zdanie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5
  0
  Biegaczka(2016-10-17)
 • jak zobacze tam jakas łajze z kodu to nie stane na starcie i po rozgrzewce pojde do domu. te antypolskie ugrupowania powinny byc przeganiane widłami i pałami z obchodow świeta narodowego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  2
  biegaczbosy(2016-10-18)
 • Nagroda za 1 miejsce. BRAK SŁÓW. Po odliczeniu wpisowego 120 zł, od tego należało by jeszcze podatek odprowadzić. Wstyd to upubliczniać.
 • więc biegnij dla chwały, nie dla nagrody !
Reklama