Podium i pucharowy awans (judo)

W eliminacjach i finale Pucharu Polski w judo dobrze zaprezentowali się reprezentanci MKS Truso Elbląg trenowani przez Tomasza Gadaja.

W Rybniku odbył się finał Pucharu Polski juniorek młodszych w judo. W każdej kategorii wagowej startowało po 16 judoczek wyłonionych drogą eliminacji w czterech regionach. Były w tym gronie dwie zawodniczki z elbląskiego Truso, które awans wywalczyły w makroregionie, w którym rywalizowały reprezentantki województw: zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W mocnej konkurencji dobrze spisała się Agata Olejniczak, która zdobyła trzecie miejsce w kategorii 44 kg.

Natomiast w eliminacjach makroregionalnych do Pucharu Polski w Gdyni startowali juniorzy młodsi MKS Truso. W rywalizacji chłopców w wadze 55 kg Mateusz Tonga był czwarty, a Maciej Zając w wadze 81 kg zajął siódme miejsce. Lepiej od klubowych kolegów walczyły judoczki, bo wywalczyły awans do finału Pucharu Polski, który odbędzie się 4 listopada w Warszawie. Pierwszą lokatę w wadze pow. 78 kg zajęła Joanna Jaworska. W finale zawodów pucharowych nasza reprezentantka najprawdopodobniej stoczy walkę z Wioletą Nasiadko z Wybrzeża Gdańsk, która reprezentowała Polskę na mistrzostwach świata juniorek w Dominikanie. Trzecie miejsce i awans zdobyła koleżanka Jaworskiej, Anna Kuleta w wadze 52 kg. Sukcesy judoczek Truso to także punkty do krajowego współzawodnictwa sportowego młodzieży. Istotne, bo za nimi idą środki finansowe na wspieranie rozwoju tej dyscypliny w naszym mieście.