Podium w Starogardzie

Elbląg, Podium w Starogardzie

W niedzielę, 4 listopada w Starogardzie Gdańskim odbyła się III edycja Międzynarodowego Turnieju Tańca Sportowego – Memoriał Edwarda Kowalke. Na parkiecie nie zabrakło oczywiście utalentowanych tancerzy Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”, którzy zdobywając miejsca na podium, kolejny raz udowodnili, jak wysoki poziom reprezentują.

Złoty medal w tańcach standardowych, w kategorii 12-13 D zdobyła para Maksymilian Kodrzycki i Julia Sowa, a w tej samej kategorii w tańcach latynoamerykańskich - zdobyli drugie miejsce. W kategorii pow.15 C, w tańcach latynoamerykańskich, para Marcin Pilarski i Wiktoria Jezierska uplasowała się na pierwszym miejscu i tym samym tancerze otrzymali awans do klasy "B".
       W kategorii 10-11 H 4T drugie miejsce wywalczyła para Szymon Pilarski i Laura Boguska. Kategoria 10-11 F Komb. 6T "F" zakończyła się aż trzema pierwszymi miejscami ex aequo – na podium stanęły pary Tomasz Sokół i Kornelia Wasiłyszyn, Marceli Józefowicz i Patrycja Jankowska oraz Krzysztof Wiśniewski i Zosia Bieraga - dwie ostatnie pary zdobyły awans do klasy „E”. W tej samej kategorii, na drugim miejscu uplasowała się para Filip Smolarek i Otylia Walińska. W kategorii 10-11 E pierwsze miejsce zdobyli Błażej Jezierski i Malwina Cybulska, zaś w kategorii 12-13 G 5T na podium - na drugim miejscu - znaleźli się Konrad Koperczak i Wiktoria Sroka. W kategorii 8-9 H 4T pierwsze miejsce zajęła para Jarosław Surowiec i Julia Puchalska – otrzymali oni również awans do klasy „G”. W kategorii 8-9 F Komb. 6T "F" złoty medal - ex aequo -zdobyli Konrad Śliwa i Hanna Buczek oraz Krzysztof Szostak i Amelia Szewczyk.
       Poniżej wszystkie miejsca zdobyte na Międzynarodowym Turnieju Tańca Sportowego Memoriale Edwarda Kowalke przez zawodników Elbląskiego Klubu Tańca Jantar: