Podróż zabrała kondycję (piłka ręczna)

Wielogodzinna jazda autokarem do Piekar Śląskich szczypiornistów Techtransu Daradu sprawiła, że w końcówce meczu elblążanom zabrakło kondycji i przegrali ligowy pojedynek. Olimpia Piekary Śląskie - Techtrans Darad Elbląg 30:24 (10:9).

W autokarze zabrakło chorego Łukasza Marca, a także leczących kontuzje Jakuba Fonferka i Macieja Borsukowicza. Długa podróż i brak trzech zawodników z podstawowego składu sprawiły, że w końcówce meczu elblążanie nie potrafili odeprzeć ataków gospodarzy walczących o pierwsze w tym sezonie punkty. W pierwszej połowie gra była wyrównana, a o przegranym meczu zadecydował okres gry od 40 do 45 minuty, kiedy Olimpia zdobyła pięć bramek, tracąc tylko jedną i wychodząc na prowadzenie 21:16. Wypracowanej przewagi gospodarze skutecznie bronili do końca spotkania.
     Olimpia: Kruk - Smolin 4, Chojniak 6, Kowalski 6, Pakuła 3, Rosół 1, Stodko 1, Płaczek 1, Kempy 8. Kary 8 min.
     Techtrans Darad: Głębocki, Wróbel - Cielątkowski 3, Perwenis 4, Dukszto 3, Jankowski, Korzeniowski 4, Gujski 2, Kwiatkowski, Sadowski 1, Janusiewicz 4, Babicki 1, Maluchnik, Malandy 2. Kary 12 min.
Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska

• Kondycja to juz niech sie nie tlumacza... Fonfer powiedzial przed sezonem: "bedziemy jedna z najlepiej przygotowanych kondycyjnie druzyn, mocno nad tym pracowalismy" Chyba sie to nie sprawdza... Poza tym obawiam sie ze wszystkie pozostale meczy na wyjezdzie beda przegrane...