UWAGA!

Podsumowanie Pucharu Zalewu Wiślanego 2012

 Elbląg, Jacht „Strefa Ciszy” podczas Otwartych Morskich Mistrzostw Polski Gdynia 2012
Jacht „Strefa Ciszy” podczas Otwartych Morskich Mistrzostw Polski Gdynia 2012 (fot. Jacek Dziemidowicz).

Sezon żeglarski na Zalewie Wiślanym dobiega końca. Niestety. Niemniej jednak już teraz śmiało można powiedzieć, że należał on do udanych i obfitujących w zmagania regatowe. W sobotę 20 października uroczyste podsumowanie sezonu.

Na wodach naszego Zalewu rozegrano 14 imprez regatowych, z czego dwie były regatami młodzieżowymi, kolejne dwie transgranicznymi, gdyż odbyły się na wodach Zalewu Wiślanego i Kaliningradzkiego z przekroczeniem granicy w trakcie wyścigu, trzy odbyły się z udziałem polskich żeglarzy na wodach Federacji Rosyjskiej, wszystkie miały wymiar międzynarodowy, a osiem zaliczało się do Pucharu Zalewu Wiślanego.
       Wraz z nadejściem jesieni przyszła także pora na podsumowania sportowych zmagań żeglarskich, dlatego marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas zaprasza na podsumowanie Pucharu Zalewu Wiślanego 2012, które odbędzie się w sobotę 20 października o godzinie 17 w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Stary Rynek 25 (sala koncertowa – II piętro). W programie między innymi podsumowanie sezonu i klasyfikacji Pucharu Zalewu Wiślanego 2012, wręczenie nagród oraz przedstawienie planów na rok 2013.
       Szczegółowe informacje na temat klasyfikacji Pucharu Zalewu Wiślanego, Regulamin Pucharu oraz wyniki znajdują się na stronie internetowej Jachtklubu Elbląg. Serdecznie zapraszam.
      
      
      
      
Adam K. Kapczyński, Jachtklub Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Vega Alfa wstyd, gratulacje kto złożył na was protest! Pływać prawie 2 sezony pod niepomierzonym genakerem -żenujące. .
 • Vega -Alfa jesteście prawdziwymi żeglarzami. Widziałem Was dzisiaj 14 pażdziernika jak wracaliście z Zalewu - ja łowiłem w Nowakowie rybki. Moja łajba już w hangarze. Miejcie w d. .. .te kilka centymetrów ponadwymiarowych żagli. Żeglarstwo to pasja, a nie idiotyczne centymetry żagli w umysłach sędziujących politruków. Mniej idiotycznych "regat", a więcej żeglarstwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  polonus(2012-10-14)
 • Racja, czepili się paru centymetrów ha ha, to pewnie zemsta za to że pierwszy powiedziałeś o idiotycznym KWR; ) L. .. .. jesteś gość.
 • Polonus, jesteś durniem. W żeglarstwie tak jak w życiu, liczy się przyzwoitość.
 • Formuła jaka by nie była, nawet ta najgorsza wymaga stosowania się do niej. Rzeczone kilka centymetrów to ok 20m2,nie wiem czy wystarczająco by kogoś posądzić o oszustwo i niesportowe zachowanie czy jeszcze nie ale każdy startujący powinien zachowywać się fair play w stosunku do innych ale i do samego siebie. Wszyscy jesteśmy dorośli, nie wracajmy do czasów szkolnej ławki i spisywania wyników ok kolegi obok :)
Reklama