UWAGA!

Policjanci podsumowali miniony weekend

 
Elbląg, Policjanci podsumowali miniony weekend
fot. policja

Policjanci podsumowali miniony weekend pracy. Niestety obfitował w różnego rodzaju zdarzenia drogowe. Był jeden tragiczny wypadek z udziałem pieszego, pijani kierowcy i ci, dla których brawura na drodze to dobra rozrywka. Niestety dla nich kierowanie już się zakończyło. Policjanci odebrali im prawo jazdy.

Od piątku do niedzieli policjanci z Elbląga wyjeżdżali do interwencji 184 razy. Skontrolowali 229 samochodów. Przeprowadzili 640 legitymowań. Nałożyli dwa mandaty dla pieszych, którzy poza obszarem zabudowanym nie mieli na sobie żadnych elementów odblaskowych. Zatrzymali 16 dowodów rejestracyjnych, głównie za zły stan techniczny pojazdów i zatrzymali 5 praw jazdy. Dwa z nich stracili kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. W pierwszym przypadku był to 35-letni kierowca hondy, który w miniony piątek jechał aleją Tysiąclecia z prędkością 119 km/h. Drugie zdarzenie miało miejsce w sobotę w Gronowie Górnym. Tam 30-latek z mercedesa na ograniczeniu do 40-stki miał 101 km/h. Dodatkowo obydwaj kierowcy zostali ukarani mandatami i 10 punktami karnymi.
       Był także tragiczny w skutkach wypadek z udziałem pieszego. Do zdarzenia doszło 15 października około godziny 22 (na odcinku starej „siódemki” w okolicach miejscowości Janów). 31-letni kierowca audi a8 jechał od strony Elbląga. Nie zauważył pieszego i go potrącił. 21-letni mężczyzna zmarł na miejscu. Nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych. Prokurator zarządził sekcję zwłok. Kierowca był trzeźwy. Policjanci ustalają okoliczności wypadku, w tym również to, czy audi nie jechało zbyt szybko.
       Jutro (18 października) policjanci będą prowadzić akcję rozdawania odblasków pieszym i rowerzystom. Tym samym po raz kolejny będą przypominać, dlaczego ważne są elementy odblaskowe.
      
       Przypominamy!
       Ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo są odblaski. Dzięki nim kierowca widzi pieszego czy rowerzystę z odległości nawet 150 metrów. Osobę bez odblasków dostrzega natomiast z odległości około 30 metrów. Warto więc używać odblasków pamiętając, że pieszy, rowerzysta czy motorowerzysta w starciu z samochodem zawsze jest na straconej pozycji. Dzięki odblaskom jest widoczny, przez to bezpieczniejszy na drodze. Obowiązek noszenia odblasków dotyczy wszystkich pieszych, którzy poruszają się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Obowiązek nie dotyczy osób, które poruszają się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku oraz w strefie zamieszkania, ponieważ tam pieszy może korzystać z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdem.
      
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • A mnie debil za Krasnym Lasem zepchnął z drogi, dzięki dużemu szczęściu i trochę umiejętności udało się auto wyprowadzić z poślizgu i pobocza. A kierowca czarnego golfa IV jeszcze się tłumaczył, że włączył kierunkowskaz. Debil do potęgi entej, ale policja takich nie widzi na naszych ulicach tych którzy stwarzają realne zagrożenie. Prośba do portelu, może warto utworzyć cykliczne felietony przypominające (uczące) przepisy ruchu drogowego, i tak np. jako jeden z tematów, wyprzedzanie.
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    3
    0
    okoniowaty(2016-10-17)
  • " ale policja takich nie widzi" - chodzi o łamiących przepisy ! Skąd ja to znam??? Problem właśnie polega na tym, że policja ich nie widzi lub nie zawsze chce ich widzieć !!!! Tylko dlaczego policja nie chce współpracować ze zgłaszającymi obywatelami i traktuje ich czasami jak intruzów???
Reklama