UWAGA!

Polskie drużyny bez sukcesów na Mistrzostwach Europy (piłka siatkowa na siedząco)

Wczoraj, zakończył się pierwszy etap Mistrzostw Europy w siatkówce na siedząco. Wszystkie drużyny rozegrały mecze w grupach, a dziś w południe rozpoczęły walkę w ćwierćfinałach. Polskie reprezentacje w dotychczas rozegranych meczach z kobiecymi i męskimi rywalami nie odniosły zwycięstwa.

Niestety, pomimo dopingu licznie przybywających na mecze grup młodzieży z elbląskich szkół, polskim reprezentacjom nie udało się ugrać nawet jednego seta. Poziom przygotowania i umiejętności drużyn uczestniczących w elbląskich mistrzostwach Europy przewyższa to, co prezentują polskie zawodniczki i zawodnicy. W Polsce, siatkarskie reprezentacje osób niepełnosprawnych w siatkówce na siedząco nie mają jeszcze znaczących osiągnięć na europejskiej i światowej arenie. To "młoda" dyscyplina w naszym kraju. Przykładowo kobieca reprezentacja funkcjonuje od roku. Nie można więc wymagać, by obie reprezentacje nawiązywały równorzędną walkę z bardziej doświadczonymi i "ogranymi" w tego typu imprezach sportowych drużynami.
       W dotychczas rozegranych meczach w grupie, reprezentacja Polski siatkarek zanotowała wyniki: 0:3 (11:25, 8:25, 10:25) z Ukrainą, 0:3 (18:25, 8:25, 5:25) ze Słowenią, 0:3 (14:25, 16:25, 18:25) z Rosją. Wyniki reprezentacji Polski siatkarzy: 0:3 (10:25, 8:25, 19:25) z Serbią, 0:3 (16:25, 22:25, 21:25) z Holandią, 0:3 (14:25, 16:25, 18:25) z Rosją, 0:3 (13:25, 8:25, 18:25) z Bośnią i Hercegowiną.
       Polskie drużyny ambitnie walczą o każdy punkt w rozgrywanych meczach. Doświadczenie jakie zdobywają podczas elbląskich mistrzostw z pewnością zaprocentuje w kolejnych międzynarodowych imprezach. Tymczasem elbląska młodzież, zgromadzona w hali Centrum Sportu i Biznesu wspiera dopingiem wszystkie grające reprezentacje. Obserwując walkę na boiskach, pobiera też lekcję pokory i uznania wobec osób nieszczęśliwie dotkniętych przez los, żyjących wśród nas.
       W czwartek, 24 września, mecze ćwierćfinałowe Mistrzostw Europy, będą rozgrywane do godz. 20. W piątek, rozpocznie się batalia o miejsca, a od godz. 18 pojedynki o medale kobiecych reprezentacji. Zapraszamy elblążan na sportowe emocje przypominając, że wstęp na mecze jest wolny.
      
Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama