Porażka bez trenera (piłka nożna)

Piłkarze trzecioligowej Olimpii Elbląg w drugim meczu sezonu doznali drugiej porażki. Tym razem ulegli na wyjeździe Mazowszu Grójec 1:3. Honorową bramkę w 45. minucie zdobył Piotr Trafarski. Olimpia w Grójcu zagrała pod wodzą drugiego trenera Jerzego Fiłonowicza. Pierwszy coach Zbigniew Kieżun od wtorku przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Doniesienie do prokuratury
     Po feralnej inauguracji ligi i porażce z Drwęcą Zbigniew Kieżun udał się na zwolnienie lekarskie i nie pojechał z drużyną do Grójca. Jest już praktycznie przesądzone, że nie usiądzie więcej na ławce trenerskiej Olimpii.
     - W związku z groźbami pod moim adresem złożyłem doniesienie do prokuratury odnośnie poniżania mojej godności, używania wulgaryzmów, obelg, otrzymywania gróźb utraty życia, zdrowia i mienia. Rozdział pod tytułem Zbigniew Kieżun i Olimpia Elbląg jest już skończony. Nie wiem, kto potrafiłby wytrzymać w takiej atmosferze, jaka została w ostatnim czasie wytworzona przez specjalnych kibiców – powiedział dotychczasowy opiekun Olimpii.
     W czwartek zbiera się zarząd sekcji piłkarskiej KS Olimpia, który ma zadecydować o zmianie na stanowisku trenera drużyny. Niewykluczone, że dojdzie również do roszad personalnych w łonie samego zarządu.

Do przerwy remis
     Mazowsze, które przystąpiło do meczu w optymalnym składzie z Mariuszem Soleckim i Sebastianem Wrzesińskim, od początku spotkania osiągnęło przewagę. Pierwszy gol dla gospodarzy mógł paść w 12. minucie, ale wspomnianemu Wrzesińskiemu zabrakło precyzji i piłka minęła nieznacznie światło bramki. W 37. minucie było jednak już 1:0 po celnym uderzeniu Soleckiego z pola karnego. Wcześniej boisko opuścił kontuzjowany w starciu z Sergiuszem Wiechowskim Adrian Fedoruk, którego zastąpił Marcin Sierechan. Elblążanie po stracie bramki zaatakowali i jeszcze w pierwszej połowie udało się wyrównać. Świetną akcją popisał się Piotr Trafarski, w pełnym biegu wymanewrował defensorów Mazowsza i mocnym strzałem pokonał Młodzińskiego. Dzięki temu trafieniu oba zespoły schodziły na przerwę, remisując.

Przechylili po przerwie
     Zaraz na początku drugiej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie. Przy rzucie rożnym błąd popełniła elbląska defensywa, z czego skwapliwie skorzystał Gnoiński. wyskakując najwyżej w polu karnym i pokonując Andrzeja Szyszkę. To nie załamało olimpijczyków, którzy ambitnie dążyli do zmiany niekorzystnego rezultatu. Bliscy skutecznego zwieńczenia swych starań byli w 58. minucie, jednakże doskonałej okazji nie wykorzystał Sierechan. To zemściło się na Olimpii w 66. minucie, gdy Łaski strzałem głową podwyższył na 3:1 dla Mazowsza. Drugą asystę w tym meczu zaliczył Kubiak. Wynik utrzymał się do ostatniego gwizdka arbitra Pożarowskiego z Lublina i piłkarze Olimpii musieli wracać do Elbląga na tarczy.

Mazowsze Grójec - Olimpia Elbląg 3:1 (1:1)
     1:0 - Solecki (37.), 1:1 - Trafarski (45.), 2:1 - Gnoiński (48.), 3:1 - Łaski (66.)
     Mazowsze: Młodziński - Boryczka, Wiechowski, Rogalski, Pakos, Łaski, Kubiak, Gnoiński, Siciak (88. Ogórek), Solecki (83. Milewski), Wrzesiński (67. Jaskólski)
     Olimpia: Szyszko - Kitowski (68. Gikiewicz), Matusewicz, Koprucki, Gruszczyński, Bogdanowicz, Ciesielski, Lepka, Wróblewski., Fedoruk, (25. Sierechan), Trafarski
     Żółte kartki: Kubiak (Mazowsze) - Ciesielski, Bogdanowicz (Olimpia)

Komplet wyników 2. kolejki III ligi sezonu 2007/08: Mazowsze Grójec - Olimpia Elbląg 3:1, Ruch Wysokie Mazowieckie - Warmia Grajewo 2:1, Concordia Piotrków Trybunalski - Orzeł Kolno 4:0, Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - UKS SMS Łódź 3:1, Nadnarwianka Pułtusk - Radomiak Radom 0:1, Stal Głowno - OKS 1945 Olsztyn 0:2, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Dolcan Ząbki 1:1, Wigry Suwałki - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:0.