UWAGA!

Porywające pojedynki i medale elblążan (unifight)

W II Otwartych Mistrzostwach Polski w Unifighcie (uniwersalnym boju), jakie odbyły się w sobotę w Elblągu, wystartowało 35 zawodników z klubów z Warszawy, Płocka, Krakowa i Elbląga oraz reprezentacja Litwy. Najwięcej medali: trzy złote, dwa srebrne i sześć brązowych, wywalczyli reprezentanci elbląskiego Stowarzyszenia Fighter.

Uniwersalny bój to widowiskowa dyscyplina sportu. Tworzy ją kompilacją różnorodnych sztuk walki: judo, jujitsu, boksu, karate i kick boxingu.
       W elbląskich mistrzostwach toczono walki, na które składały się trzy rundy odrębnie punktowane, a liczba odniesionych w nich zwycięstw decydowała o ostatecznym sukcesie. Sędzią głównym był Włodzimierz Pashits, a walki w ringu prowadził między innymi Andrus Santackas, sędzia klasy międzynarodowej „A”. Zawody obserwowali Aleksander Pawłów, wiceprezydent Światowej Federacji Unifight w towarzystwie Mariana Krawczyka, prezydenta Polskiej Federacji Unifight.
       Po serii walk eliminacyjnych, półfinałach i pojedynkach finałowych wyłoniono mistrzów Polski.
       Kategorię 65 kg wygrał Konstantin Mokszyn z Litwy, pokonując w finale Kamila Drózdę z Elbląga. Brązowe medale zdobyli Bartosz Maliszewski i Adrian Nowak, obaj z Elbląga.
       W wadze 70 kg najlepszy Edgar Kuroczkin z Litwy przed swoim rodakiem Aurimą Butvalasem i Danielem Durzyńskim z Elbląga.
       W kategorii 75 kg mistrzostwo dla Jacka Matuszaka z Elbląga, który w finale znokautował Dimitrija Larczenkę z Litwy (podczas całego turnieju trzykrotnie walki kończyły się nokautami). Brązowe medale dla Rafała Wiśniewskiego z Elbląga i Michała Łakomego z Krakowa.
       W wadze 80 kg mistrzem Polski został Damian Wkurz z Krakowa, pokonując Kacpra Woźniaka też z Krakowa, a brąz dla Michała Czerwińskiego z Płocka.
       Kategorię 85 kg wygrał Julian Rynkowski z Elbląga uznany za najlepszego fightera mistrzostw. Srebro dla Krzysztofa Suchenka z Płocka, a brąz dla Damiana Łakomca z Krakowa.
       W kategorii open mistrzowski tytuł wywalczył broniący tego trofeum z ubiegłego roku Stanisław Wojciechowicz, srebrny medal zdobył Michał Ryfa, a brązowe Łukasz Kawczak i Marcin Madej – wszyscy z Elbląga.
       Obserwujący pojedynki Aleksander Pawłow, wiceprezydent Światowej Federacji Unifighta stwierdził, że walki stały na wysokim poziomie, a to oznacza systematyczny wzrost wyszkolenia zawodników w polskich klubach. Nie miał też zastrzeżeń do ich organizacji w gościnnej hali IV LO.
       Marzeniem gospodarzy mistrzów – elbląskiego Stowarzyszenie Fighter jest pozyskanie większego grona sponsorów dla tej młodej dyscypliny w naszym mieście. Przy okazji organizatorzy dziękują wszystkim, którzy dołożyli swoje wsparcie do mistrzostw. W efekcie oprócz medali były nagrody rzeczowe dla wszystkich medalistów.
      
      
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama