Powiększają przewagę (piłka ręczna)

Udanie rundę rewanżową zainaugurowali szczypiorniści Techtransu Daradu Elbląg. W niedzielę przed własną publicznością pokonali AZS AWF Warszawa 31:22 (13:11) i mają już cztery punkty przewagi na drugą w tabeli Spartą Oborniki.

Po półtoramiesięcznej przerwie powróciły na parkiet I-ligowe zespoły. Wśród nich oczywiście lider rozgrywek Techtrans Darad Elbląg, który swój pierwszy mecz rozegrał ze spadkowiczem z ekstraklasy AZS AWF Warszawa. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu lepsi o dwie bramki okazali się elblążanie. Goście natomiast zapowiadali, że jadą do Elbląga sprawić niespodziankę i zrehabilitować się za tamtą porażkę. Pierwsze minuty pojedynku nie zapowiadały jednak aż tak wyrównanej walki. Po bramkach Łukasza Marca, Macieja Borsukowicza oraz Filipa Korzeniowskiego gospodarze w 6 min. prowadzili 3:0. Wprawdzie AZS odpowiedział golem z rzutu karnego Bartłomieja Jasiówki, ale nadal przewaga utrzymywała się po stronie elblążan. W 11 min. przy stanie 5:3 dla gospodarzy zdarzyła się awaria zegara, co wpłynęło bardziej deprymująco na zawodników Techtransu. Przerwa w grze zupełnie wybiła z rytmu podopiecznych trenera Ludwika Fonferka, którzy w kolejnych minutach mieli spore problemy. Efekt tego był taki, że w 15 min. goście po raz pierwszy w tym meczu doprowadzają do remisu 6:6. Dwie minuty później mamy drugi już remis 7:7, a kolejna akcja daje warszawianom pierwsze prowadzenie w meczu 8:7. Gospodarze z wielkim trudem najpierw doprowadzają do remisu 8:8, by w kolejnych minutach ponownie odzyskać prowadzenie. W 26 min. Techtrans prowadzi 11:8 i wszystko powoli wraca do normy. Wprawdzie do przerwy gospodarze prowadzą różnicą dwóch oczek 13:11, ale ich coraz lepsza gra napawa optymizmem przed drugą połową.
     Kilka uwag w szatni elbląskiego trenera wpłynęło mobilizująco na gospodarzy, którzy w drugiej odsłonie, a zwłaszcza na początku, nadawali ton grze. W ciągu siedmiu minut zdobyli pięć bramek z rzędu, tracąc zaledwie jedną i w 37 min. na tablicy widniał rezultat 18:12. Dwie minuty później przewaga Techtransu wzrosła do ośmiu oczek 20:12. Od tego momentu na parkiecie dominowali już całkowicie gospodarze, którzy kilkakrotnie popisali się efektownymi akcjami zakończonymi bramkami. Przez cały czas przewaga rosła i w 50 min. wynosiła już dziesięć oczek 24:14. Ostatecznie mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Techtransu 31:22, po którym elblążanie umocnili się na pozycji lidera. Mają już cztery punkty przewagi nad kolejnymi dwoma zespołami: Spartą Oborniki i Nielbą Wągrowiec. W najbliższy weekend Techtrans zagra z ostatnią w tabeli Cuiavią Inowrocław, a tydzień później w Elblągu odbędzie się mecz na szczycie, w którym Techtrans podejmował będzie Spartę Oborniki.

Techtrans Dadar Elbląg - AZS AWF Warszawa 31:22 (13:11)
     Techtrans: Wróbel, Z. Korzeniowski, Stankiewicz - Marzec 3, Roszkowski, Laskowski 5, Borsukowicz 7, Balawejder 7, F. Korzeniowski 5, Szramka, Dukszto, Fonferek 2, Malandy 2, Babicki.
     AZS AWF: Pawlik, Nowosielski - Kapuściński 2, Reszko, Jasiówka 9, Jaraszek 1, Mont, Jaszczyński, Wolski 2, Olszewski 1, Smolarczyk 2, Jankowski 1, Kolczyński 4.

Komplet wyników 12. kolejki: Stelmet AZS UZ Zielona Góra - SMS Gdańsk 35:32 (18:15), Nielba Wągrowiec - Politechnika Radomska 26:23 (12:12), Techtrans Elbląg - AZS AWF Warszawa 31:22 (13:11), Grunwald Poznań - Cuiavia Inowrocław 33:26 (19:13), Wolsztyniak Wolsztyn - Sparta Oborniki 24:23 (10:14), Tęcza Kościan - Sokół Kościerzyna 27:30 (13:15).