UWAGA!

Poznaliśmy Mistrzów Polski FTS w tańcach standardowych

 Elbląg, Poznaliśmy Mistrzów Polski FTS w tańcach standardowych
fot. nadesłana

Za nami Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego w tańcach standardowych. Ta jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu tancerzy odbyła się w miniony weekend w Elblągu.

Zawodnicy przyjechali do Elbląga z całej Polski, a oceniała ich komisja sędziowska, w skład której weszli sędziowie m.in. z Włoch, Niemiec, i Irlandii. W zawodach starowały także pary Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”.
       - Obroniliśmy tytuł II Wicemistrza Polski FTS z ubiegłego roku i para Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk będą reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy, jakie organizowane będą w maju na Łotwie – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, które wraz ze Stowarzyszaniem „Jantar” organizowało mistrzostwa. – Ponadto obie elbląskie pary w kategorii Senior II znalazły się w finale. Cieszy więc fakt, że taniec w Elblągu wciąż ma się dobrze.
       Jak dodaje Antoni Czyżyk, organizację wydarzenia bardzo dobrze ocenili przyjezdni – startujący, ich rodziny i kibice oraz sędziowie i trenerzy.
       - Podkreślali dobrze przygotowaną do zawodów salę, muzykę, która niosła do tańca zarówno zawodników, jak i publiczność – mówi. – Na tej sali organizowaliśmy pierwsze w Polsce Mistrzostwa Świata Formacji Tanecznych, a potem kilka innych ważnych turniejów, dlatego wiemy, że atmosfera tutaj zawsze sprzyja takim wydarzeniom.
       Szczegółowe wyniki mistrzostw dostępne są na stronie internetowej Mistrzostw Polski FTS w tańcach standardowych.
       Patronat Honorowy nad Mistrzostwami Polski FTS w tańcach standardowych objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
      

       Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl była patronem medialnym mistrzostw
      
CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama