UWAGA!

Premiera 5. edycji Grand Prix w badmintonie

Elbląg, Premiera 5. edycji Grand Prix w badmintonie
fot. MOSiR

Po blisko czterech miesiącach przerwy, w hali IV Liceum Ogólnokształcącego rozegrano pierwszy turniej piątej edycji Grand Prix Elbląga w badmintonie.

– Zawody organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nadal mają liczne grono wiernych sympatyków dyscypliny – stwierdza Dariusz Bocian instruktor w Dziale Organizacji Imprez i Szkoleń MOSiR. – W premierowym turnieju o punkty do klasyfikacji generalnej GP wystartowało 10 zawodniczek i 16 zawodników, 8 par deblowych mężczyzn, 5 par deblowych kobiet oraz 11 par mieszanych, a pojedynki o czołowe lokaty były bardzo emocjonujące.
      
       Po serii meczów pań, w spotkaniu o trzecie miejsce Dorota Rajczyk Gałkowska pokonała 2:0 Beatę Ostaszewską, natomiast w finale Katarzyna Gradzińska wygrała 2:0 z Anną Ryś i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej.
       Mężczyźni rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Młodsi, do lat 39 po rozegraniu 14. meczów wyłonili czwórkę „dominatorów”. Największą satysfakcję po turnieju miał Jacek Kosmaczewski, który po emocjonującej walce wygrał kategorię pokonując 2:1 Leszka Wilda. Trzecie miejsce zajął Krzysztof Macielak po zwycięstwie 2:0 nad Sławomirem Narusz.
       Wśród panów po czterdziestce najlepszą formę demonstrował pod siatką Oleg Dziewanowski, wygrywając w finale 2:0 z Januszem Ponichterą. Trzeci był Jerzy Szewczyk po zwycięstwie 2:0 nad Jarosławem Klasą.
       W deblu pań Anna Ryś i Katarzyna Gradzińska wygrały 2:0 z Martą Czarnotą i Iwoną Sawicką, zdobywając pierwsze miejsce w premierowym turnieju. Trzecią lokatę na podium wywalczył duet Beata Ostaszewska/Dorota Rajczyk Gałkowska pokonując 2:0 parę Teresa Bublewicz/Jolanta Grzelak.
       Najlepsi w deblu mężczyzn okazali się Sławomir Narusz i Krzysztof Macielak pokonując w finale 2:0 Lucjana i Mariusza Kirol, natomiast para Jerzy Machelski i Janusz Ponichtera zajęła trzecie miejsce ogrywając 2:0 duet Jerzego Rosa i Jerzego Szewczyka.
       W mixtach trzecią lokatę wywalczyła para Ewa Dębogórska/Jacek Kosmaczewski po wygranym 2:1 meczu z duetem Beata Ostaszewska/ Jarosław Szopka, drugi był mixt Katarzyna Gradzińska/Oleg Dziewanowski przegrywając 0:2 finał z parą Dorota Rajczyk Gałkowska/ Leszek Wild.
       Sympatyków badmintona zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.mosir.elblag.eu, na której publikujemy komplet wyników oraz galerię zdjęć z Grand Prix Elbląga w Badmintonie.
      
       Kolejny turniej zostanie rozegrany w hali IV LO przy ul. Sienkiewicza 11 listopada.
       Zgłoszenia przyjmowane będą do godz. 8.45. Początek gier godz.9.
       Opłata startowa 5 zł od zawodnika w grach indywidualnych i 5 zł od pary w grach podwójnych.
      
MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama