UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Prezydent rozdzielił pieniądze na sport

Elbląg, Największe wsparcie otrzymają piłkarki ręczne Startu Elbląg
Największe wsparcie otrzymają piłkarki ręczne Startu Elbląg (fot. Anna Dembińska)

W pierwszym półroczu 2011r. miasto na stypendia sportowe przekaże ponad milion złotych. Największe wsparcie otrzymają piłkarki ręczne Startu Elbląg, szczypiorniści Meble-Techtrans oraz piłkarze Olimpii Elbląg.

Będą także stypendia dla dzieci i młodzieży. Ponadto stypendia otrzymali także sportowcy reprezentujący dyscypliny indywidualne, sportowcy niepełnosprawni, a także reprezentanci gier zespołowych. Wśród tych ostatnich dominuje piłka nożna, ręczna, a także siatkówka. Ogółem wśród dyscyplin zespołowych programem stypendialnym objęto sportowców z siedmiu klubów. Są to KS „Olimpia 2004”, MMKS „Concordia”, KS „Olimpia”, KS „Orzeł”, KS „Wójcik Meble-Techtrans”, EKS „Start” (ekstraklasa piłki ręcznej kobiet), EKS „Start” (I liga piłki ręcznej kobiet). Ponadto stypendium otrzymało 63 sportowców reprezentujących dyscypliny indywidualne, dzieci i młodzież, sportowcy niepełnosprawni.
      
       Szczegółowy podział środków finansowych na elbląski sport:
      
       Sport dzieci i młodzieży
       31 zawodników po 300 zł miesięcznie – z 9 klubów sportowych, na łączną kwotę 9.300 zł.
      
       Dyscypliny indywidualne
       22 zawodników po 600 zł - 2.500 zł miesięcznie – z 6 klubów sportowych, na łączną kwotę 23.000 zł.
      
       Sport osób niepełnosprawnych
       12 zawodników po 500 zł miesięcznie z IKS „Atak”, na łączną kwotę 6.000 zł.
      
       Gry zespołowe
       7 klubów sportowych po 5.000 - 35.000 zł miesięcznie, na łączną kwotę 140.700,- zł:
       - KS „Olimpia 2004” /IV liga piłki nożnej mężczyzn/ – 5.000 zł,
       - MMKS „Concordia” /III liga piłki nożnej mężczyzn/ – 18.000 zł,
       - KS „Olimpia” /II liga piłki nożnej mężczyzn/ – 30.000 zł,
       - KS „Orzeł” /II liga siatkówki kobiet/ – 10.000 zł,
       - KS „Wójcik Meble-Techtrans” /I liga piłki ręcznej mężczyzn/ – 25.200 zł,
       - EKS „Start” /ekstraklasa piłki ręcznej kobiet/ – 35.000 zł,
       - EKS „Start” /I liga piłki ręcznej kobiet/ – 17.500 zł.
      
       Podstawa prawna decyzji Prezydenta Elbląga:
       - Uchwała nr XIV/259/2008 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 24 kwietnia 2008r. w sprawie zasad i trybu przyznawania stypendiów sportowych dzieciom i młodzieży uzdolnionej ruchowo
       - Uchwała nr XIV/260/2008 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 24 kwietnia 2008r. w sprawie przyznawania stypendiów sportowych w sporcie kwalifikowanym przyznanych przez Miasto Elbląg za wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym.
      
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Dla dzieci młodzieży i inwalidów OK, ale dla dorosłych ludzi, sprywatyzować te kluby niech szukają sponsorów przecież to zawodowcy, jakie stypendia
 • Nowe wladze a dotacje jak zwykle, wiekszosc kasy dla pilki noznej na "rewelacyjnym" poziomie a to co zostanie dla calej "slabej" sportowo reszty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kkkooo(2010-12-30)
 • Przydałby się jakiś klucz na podstawie, którego dokonano tego rozdziału gotówki. Ktoś wie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ciekawski(2010-12-30)
 • @ciekawski. kluczem podziału środków na sport są uchwały Rady Miejskiej.
 • Tym menelom z techtransu nic bym nie dal i tak przechleja wszystko
 • Co wy sie tak czepiacie tej pilki noznej w tych glupich komentarzach elblaskich portalow. Od zawsze wiadomo ze football to najpopularniejszy sport, co widac chociazby po ilosci kibicow na stadionach. Co z tego ze pilkarki reczne sa na wysokim poziomie rozgrywkowym, jak malo osob ten sport oglada, mimo to rada miasta uwzglednila dobre wyniki kobiet i dobrze, ale pilka nozna rowniez potrzebuje dobrego wsparcia finansowego.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kobas1(2010-12-30)
 • a co z tenisem stołowym ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  uprawniony(2010-12-30)
 • IKS ATAK ciągnie z każdej strony. To dobra maszynka do robienia pieniędzy
 • Dyscyplinami: piłka ręczna 77000,piłka nożna 53000,siatkówka 10000.Ludzie dawać pieniadze jakiejś Concordii czy innym szmacianym drużynom to skandal. Efekt będzie żaden. Przesuniecie tych środków na siatkówke na pewno dałoby w naszym mieście mocna I ligę. Piłkarzyki pogwiazdorzą potem sie rozpiją, pobaluja i swiat o nich zapomni. W siatkówce z elbląga mamy w tej chwili jedną reprezentantke Polski i duzo zdolnej młodzieży która otarła się o najwyższe krajowe ligii i reprezentacje. Wymieńcie mi chociaz jednego piłkarza z naszego miasta który w ostatnich latach (istnienia CONCORDII i OLIMPII BIS) wybił sie gdzieś wyżej. Tylko nie piszcie o Białkowskim który pojechał w świat i tyle o nim było słychu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  WTEMACIE(2010-12-30)
 • do WTEMACIE - no bracie masz rację siatkówkę to my mamy na światowym poziomie w elblągu. ps elblążanki w kadrze to trzeba powiedzieć prawdę, że Pani W. mało było w elblągu. W młodości już ją "porwali" na zgrupowanie i nie wiem czemu ją wspominasz jako eg siatkarkę. W kwestii piłkarzy Concordii czy innych klubów - BĄDŹ BARDZIEJ OBIEKTYWNY wszystkim się należy. Nie jestem z nikim związany, ale znam kilku młodych piłkarzy, którzy także otarli się o kadrę:):)
 • Falstart Prezydenta - Naczelnika sportu czy tez nie? Podstawę prawną decyzji Prezydenta o przyznaniu środków dla klubów stanowi jak podaje UM uchwała Nr XIV/260/2008 RM. Z kolei podstawę prawną dla podjęcia takiej uchwały stanowiły wtedy ustawa o kulturze fizycznej i ustawa o sporcie kwalifikowanym. Obie te ustawy na podstawie których podjęto uchwałę umożliwiającą przekazywanie klubom środki finansowe i dalej te środki zamierza się przekazywać - zostały uchylone. Ich nie ma. Straciły moc prawną na podstawie art. 93 ustawy o sporcie z 25 czerwca 2010r. Pytanie dla prawnika. Czy uchwała będąca podstawą prawną decyzji Prezydenta nie jest przypadkiem w takiej sytuacji papierem toaletowym? Czy w takiej sytuacji przekazywanie środków finansowych na podstawie uchwały z 2008r. odnoszącej się do uchylonych ustaw jest zgodne z prawem. Tak czy śmak wygląda głupio. Na pierwszej sesji RM można to było uporządkować i błysnąć profesjonalizmem no ale stan techniczny drzwi tramwajów i biblioteka też są ważne a jak ząb j. e. bie to nie ma nic gorszego. Czerwony
 • I jeszcze o nowej ustawie o sporcie. W ustawie zrezygnowano z dotychczasowego podziału na sport osób zdrowych i sport osób niepełnosprawnych, wychodząc z założenia, że dostęp do aktywności sportowej jest jednakowy dla wszystkich i odbywa się na równych zasadach. Nie dzielimy w sporcie ludzi na sprawnych niepełnosprawnych białych czy murzynów. Tekst w treści decyzji Prezydenta „ Sport osób niepełnosprawnych” nie powinien się pojawić. Uregulowano również podstawowe zagadnienia dotyczące klubów sportowych i związków sportowych. Wskazano, że klub działa jako osoba prawna w formie spółki kapitałowej, czyli spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, lub spółki akcyjnej. Elbląg jest chyba wyjęty spod prawa. Temat niezmiernie ważny – usiłuję w wielu komentarzach to przekazać - ale jakoś wali wszystkich ta ustawa. Nikogo to nie obchodzi. Wszyscy chcą żeby było jak było. Czyli stowarzyszenia. Czerwony
Reklama