UWAGA!

Puchar i Mistrzostwa Okręgu

W czwartek w CKiWM Światowid odbędą się dwie ważne imprezy – Puchar oraz Mistrzostwa Okręgu Warmińsko-Mazurskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim.

Podczas Pucharu Okręgu zawodnicy zrzeszeni w klubach działających na terenie województwa walczyć będą o wyższe klasy taneczne. Tancerze biorący udział w tym turnieju podzieleni będą na kategorie wiekowe (najmłodsza - do 9 lat, najstarsza - powyżej 16 lat) i klasy taneczne. – Jest to turniej punktowy, pary zdobywają punkty, żeby zdobyć wyższe klasy taneczne – wyjaśnia Hanna Laska ze Stowarzyszenia „Jantar”.
     W turniejach punktowych pary, które mają określone klasy, wykonują wyznaczony zestaw figur łączony w różny sposób, czyli np. pary klasy D nie mogą wykonywać takich samych kroków i figur jak pary klas wyższych. Podobne ograniczenia dotyczą strojów - chłopcy z par niższych klas nie mogą tańczyć we frakach, a dziewczęta w bogato zdobionych strojach. Każda para, aby przejść do wyższej klasy, powinna zdobyć 200 punktów na turniejach i co najmniej pięć razy stanąć na podium w turnieju punktowym.
     Natomiast podczas Mistrzostw Okręgu Warmińsko–Mazurskiego tancerze walczą o tytuł mistrzowski, a uczestnictwo w tym turnieju daje parom prawo startu w mistrzostwach Polski. Tu konkurencje rozgrywane są w kategoriach wiekowych. W zawodach biorą udział pary zrzeszone w klubach. Prezentować będą tańce standardowe (walc angielski, walc wiedeński, tango, foxtrot i quickstep) i latynoamerykańskie (samba, cha-cha, rumba, paso doble, jive). Sędziowie, oceniając pary, zwracają uwagę na rytm, postawę, poprawność układu rąk, pracę stóp i ustawienie partnerów.
     Obie imprezy odbędą się w czwartek 29 grudnia w sali sportowej CKiWM Światowid. Puchar Okręgu Warmińsko-Mazurskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim rozpocznie się o godz. 9.30, a Mistrzostwa Okręgu Warmińsko-Mazurskiego w Sportowym Tańcu Towarzyskim - o godz. 17.
     
OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • czy ktos sie orientuje czy sa jakies bilety na te mistrzostwa i gdzie mozna je nabyc? czy w ogole jeszcze mozna je nabyc... ? bo nie wjeee
Reklama