Puchar pozostał w Elblągu (siatkówka)

Elbląg, ZNP Atak Elbląg
ZNP Atak Elbląg

Już po raz czwarty z rzędu siatkarki ZNP Atak Elbląg zdobyły główne trofeum Ogólnopolskiego Turnieju Amatorów o Puchar Prezydenta Elbląga. Ich klubowi koledzy, ZNP Atak II byli krok od finału. Ostatecznie zajęli wysokie, trzecie miejsce. Zwyciężył , po raz kolejny, Kar-Lab z Gdyni. Zobacz fotoreportaż .

Aneta Rękas Woźna, dyrektor IKS Atak jest bardzo zadowolona z wyniku elblążan: - Wysokie miejsce naszej drugiej drużyny złożonej z młodych zawodników wspartych trzema doświadczonymi siatkarzami z pierwszego składu jest wielką i miłą niespodzianką. Tym większą, że chłopcy wystąpili pierwszy raz w takim składzie.
     W turnieju kobiet zagrały tym razem tylko cztery zespoły. Z roku na rok brak pieniędzy na sport amatorski wyklucza kolejne drużyny z ogólnopolskiej rywalizacji. W ostatniej chwili z powodu kontuzji dwóch zawodniczek wycofał się jeden z najlepszych zespołów na Wybrzeżu Maxnet Gdynia. Zastąpiły je dziewczęta z II LO pod opieką trenerek Jolanty Kulas i Reginy Jurczak. Zastąpiły godnie,bo zajęły po pięknej walce trzecie miejsce. Debiutujące w elbląskich zawodach siatkarki Seta Kętrzyn nie wygrały tym razem żadnego meczu, ale, jak mówi ich kapitan Mariola Panderewska, warto było przyjechać i sprawdzić swoje możliwości po to, by lepiej może przygotować się do następnych startów.
     O pierwsze miejsce walczyły faworytki: ZNP Atak i Brzozy Braniewo. W eliminacjach elblążanki dość gładko wygrały. Finał miał kompletnie inny przebieg. Brzozy zagrały pierwszego seta rewelacyjnie. Od pierwszego gwizdka rozbiły ZNP Atak zagrywką i silnym atakiem. Elblążanki nie radziły sobie z przyjęciem zagrywki. Przegrywały już 9 do 17. I kiedy wydawał się, że set jest stracony, zaczęły mozolnie odrabiać punkty. Nawet miały pierwszą piłkę setową przy prowadzeniu 24:23. Ostatecznie ta część meczu zakończyła się zwycięstwem Ataku 29:27. Drugi set miał zupełnie inny przebieg. W zespole elbląskim nastąpiły dwie zmiany, braniewianki zagrały tą samą szóstką. Zmęczone pierwszym setem nie dały fizycznie rady i przegrały do 14.
     Mistrzynie ZNP Atak zagrały w składzie: Anna Rogińska, Monika Walentynowicz, Anna Jarzynka, Martyna Mielke, Justyna Grajkowska, Mira Stankiewicz, Natalia Domowska, Joanna Ramion.

Kolejność w turnieju kobiet Volley Cup 2007:
     1. ZNP Atak Elbląg
     2. Brzozy Braniewo
     3. LO Elbląg
     4. Set Kętrzyn

W turnieju męskim zagrało osiem zespołów, podzielonych na dwie grupy eliminacyjne. Do półfinałów zakwalifikowały się cztery najlepsze, wśród nich faworyci Kar-Lab Gdynia, mocny Dachland Olsztyn, ZM Walentynowicz Malbork i największa niespodzianka - ZNP Atak II. Od zawsze wiadomo, że gry o finał bywają bardziej emocjonujące niż ten kończący turniej mecz. I tak było tym razem. Kar-Lab Gdynia to zdecydowana czołówka polskich drużyn amatorskich. To właśnie oni byli przeciwnikami elbląskiego Ataku II. Sensacja wisiała na włosku, bo po dwóch setach był remis. Jednak świetnie zgrani i opanowani zawodnicy Kar-Labu w trzecim secie okazali się lepsi i to oni zagrali o Puchar Prezydenta. W finale stanęli naprzeciw nich olsztynianie z Dachlandu, którzy w półfinale wygrali 2:0 z ZM Malbork. Sam finał przebiegł szybko, a wyniki setów - do 16 i 12 dla gdynian, wskazują na dość jednostronny przebieg meczu. W spotkaniu o miejsce trzecie, przy ogromnym dopingu elblążanie po ciężkim boju wygrali z kolegami „zza miedzy” z Maborka 2:1 (-23, 20, 14).
     Mistrzowie z Kar- Labu zagrali w składzie: Tomasz Mazurowski, Grzegorz Surtel, Robert Michniewski, Tomasz Czerwiński, Przemysław Mieronowicz, Daniel Murawiecki, Amadeusz Biernat, Robert Hajduk, Paweł Krzyżak.