Remis Techtransu Daradu (piłka ręczna)

Elbląg, Remis Techtransu Daradu (piłka ręczna)
(fot. Paweł Serocki)

Elbląski Techtrans Darad zremisował 28:28 (16:15) z Piotrkowianinem-Kiper z Piotrkowa Trybunalskiego w premierowym meczu nowego sezonu w ekstraklasie. Spotkanie miało wyrównany przebieg, w całym meczu zanotowaliśmy 21 remisów. Zobacz fotoreportaż .

Początek meczu dla gości, którzy po 7 minutach prowadzili 4:1. Elblążanie doprowadzili do remisu 5:5 w 13 min. po bramce Filipa Korzeniowskiego. Później spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg. Toczył się pojedynek bramka za bramkę, pomimo dobrej postawy bramkarzy obu zespołów. Ostatnim celnym trafieniem w pierwszej połowie meczu, decydującym o prowadzeniu elblążan, popisał się z rzutu karnego świetnie dysponowany rzutowo Mariusz Gujski.
     Jak w kalejdoskopie zmieniała się sytuacja na prowadzeniu w drugiej części meczu. W 49 min. po bramkach Łukasza Marca, Filipa Korzeniowskiego i Mariusza Gujskiego Techtrans prowadził 24:22, ale w 53 min. najbardziej skuteczny w Piotrkowianinie Przemysław Matyjasik doprowadził do remisu 25:25. Nerwowo zrobiło się w końcówce meczu. Czerwoną kartką za faul taktyczny ukarany został Kamil Dukszto, a 5 minut później, przy prowadzeniu gości 28:27, z gradacji kar czerwone kartki zobaczyli Jakub Płócienniczak i Jacek Wolski. Bramkę na remis 28:28 zdobył Łukasz Marzec i gospodarze przy solidnym dopingu kibiców próbowali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Niestety, zabrakło precyzji, odrobiny sportowego szczęścia i mecz zakończył się podziałem punktów.
     Dwugłos trenerów
     Krzysztof Kisiel, Piotrkowianin: - Dobry, bardzo zacięty i wyrównany pojedynek. Zagraliśmy słabiej w obronie, co wykorzystali lepiej dysponowani rzutowo elblążanie.
     Ludwik Fonferek, Techtrans Darad: - O remisie zadecydowały nasze błędy. Nie wykorzystaliśmy kilku kontr, ale zdobyty punkt w meczu z wymagającym rywalem cieszy.
     Składy drużyn
     Techtrans Darad: Wróbel, Głębocki - Marzec 4, Cielątkowski 4, Perwenis 1, Dukszto 4, Jankowski 3, Korzeniowski 2, Gujski 9, J. Fonferek, Janusiewicz 1, Babicki, Malandy. Trener Ludwik Fonferek. Kary 14 min.
     Piotrkowianin: Matulski, Ligarzewski - Miszka 3, Bodasiński 2, Furman, Zinchuk 6, Płócienniczak 3, Różański 2, Wolski 2, Matyjasik 8, Afanasjew 2. Trener Krzysztof Kisiel. Kary 18 min.
     Sędziowali: Bartosz Leszczyński i Marcin Piechota (Płock). Widzów 600.