UWAGA!

Robert Karaś po 1130 km: nie czuję się zmęczony

 Elbląg, Robert Karaś podczas pierwszej konkurencji Ironman
Robert Karaś podczas pierwszej konkurencji Ironman

W trakcie wyścigu przetrwał gradobicie i powódź. Opatrunki, które miał założone, usuwano chirurgicznie. Mimo to niecałe dwie doby po pobiciu rekordu na dystansie 5-krotnego Ironmana mówi, że nie jest zmęczony. Tak swój występ w Meksyku komentował Robert Karaś podczas live dla Olimp Sport Nutrition.

Wydawać by się mogło, że po pobiciu rekordu świata w pięciokrotnym Ironmanie, Robert Karaś będzie przepełniony dumą. Tymczasem podczas pierwszego wywiadu po wyścigu, który marka Olimp Sport Nutrition zrealizowała w formie live, powiedział, że jest szczęśliwy i zawiedziony. Zawiedziony, bo nie ukończył wyścigu w czasie poniżej 60 godzin.

Już podczas krótkiej, kilkudniowej aklimatyzacji w Meksyku Robert zdawał sobie sprawę, że wyścig będzie bardzo trudny. Nigdy wcześniej nie trenował na wysokości ponad 2000 m n.p.m. Dodatkowo w lipcu złamał dwa żebra, przez co stracił ponad 100 godzin treningu. I choć organizatorzy dopięli wszystko na ostatni guzik (łącznie z usuwaniem metalowych progów na drodze i wylewaniu w ich miejscu świeżego asfaltu), to nie mieli wpływu na warunki atmosferyczne. W trakcie wyścigu doszło do gradobicia i powodzi, która była przyczyną kontuzji - m.in. poważnych otarć. Po wielu godzinach wyścigu, założone opatrunki tak mocno przywarły do ran, że musiały zostać usunięte chirurgicznie.

W trakcie wywiadu, którego udzielił dwie doby po pobiciu rekordu świata na dystansie pięciokrotnego Ironmana (19 km pływania, 900 km jazdy na rowerze i 211 biegu), Robert podkreślał rolę zespołu w jego sukcesie.

 

Zobacz wywiad z Robertem Karasiem

 

Więcej na tej stronie

informacja ze strony olimp-labs.prowly.com
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Sport

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Czlowiek z żelaza, przodownik sportu Robert Karaś. 300% normy. Niech żyje urrra.
 • Może kiedyś uda się załapać na Hawje
 • a śmieci ma kto w domu wyrzucić? jak łon wiecznie pływa, jeździ na rowerze czy biega. Długo tak nie pociągnie. Sport jest dla zdrowia, lecz to co robi nie można nazwać sportem.
 • tak tak, ale kręgosłup moralny człowiek ma z kartonu, zachciało się robić karierkę w warszafce i wyszło jak wyszło a wyszło bardzo źle. .. .. , zaraz będzie w tańcu z gwiazdami czy tam będzie smażył pierogi albo malował łazienkę albo w innym pajacowaniu, pokażą w tvn pokażą tam i tu, agniesia załatwi, wstydu gość nie ma bo i po co ? ale ładnie wygląda na zdjęciach i w tv. ..
 • Proszę mi wytłumaczyć na jakiej podstawie MOSIR Elbląg wprowadza płatne parkingi, dodatkowo płatną saunę, prywatny wynajem infrastruktury w CRW Dolinka skoro całość inwestycji zrealizowano ze środków publicznych? Co to za samowolka? Kto wydał decyzję? Mieszkańcy pisać o tym do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów bo tam temat jest teraz na tapecie.
 • jedno pytanie, i po co? wez sie chłopie na uczciwa robote, z tego co wiem masz zawód, a nie głupoty uskuteczniasz
 • @$$$$$$ - dopóki ojcostwo i warszawka nie przeszkadzają mu śrubować wyników to trochę bredzisz jak pokręcony. sezon, dwa, trzy i spokojnie zakończy karierę PRO. Będzie i tak lepszym kandydatem to Tańca w Gwiazdami niż np. Izabela Małysz znana tylko z tego, że jest żoną wybitnego skoczka narciarskiego.
 • Ja go widzę w obsadzie Avengers
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1
  1
  Podpisek(2021-09-24)
 • @ZmianyNaLepsze - Bo minęło 5 lat i teraz mogą na walić i kręcić lody
 • @ZmianyNaLepsze - Zazdrosny czlowieczek, siedzi w domui pierdzi w sofe. Przebiegnij maraton . Hashtagi: #gre
 • Bardzo dobrze, że na basenie elbląskim sauna jest płatna i parking też. Okoliczni mieszkańcy stawiali sobie za free swoje autka, że nie było miejsca dla klijentów. A płatna sauna to przynajmniej porządek jest a nie wytrzeżwialnia, która była tam wcześniej. I tak ten basen kosztuje grosze, a jak ktoś nie wie ile kosztuje basen albo sauna w większym mieście to niech się dowie. Jedyne czego nie rozumię to brak muzyki, która powinna być chociaż w strefie relaksu.
 • @BogdanLe - Nie porównuj elbląskiej wsi do większego miasta. Zwykła chciwość a nie żadne parkowanie okolicznych mieszkańców
Reklama