Rocznik 95: Derby dla Concordii! (piłka nożna)

Elbląg, Concordia Elbląg na boisku przy Krakusa podejmowała Olimpię i...wygrała
Concordia Elbląg na boisku przy Krakusa podejmowała Olimpię i...wygrała

W lidze okręgowej trampkarzy już w trzeciej kolejce doszło do meczu na szczycie. Zmierzyły się ze sobą dwie elbląskie drużyny celujące w tytuł mistrzowski.

Concordia Elbląg na boisku przy Krakusa podejmowała Olimpię. Derby zakończyły się pewnym zwycięstwem 14 -letnich piłkarzy Concordii.
       Mecz toczył się praktycznie do jednej bramki. Wynik 4:1 mówi sam za siebie. Od początku spotkania widać było, że Concordia jest lepiej dysponowana. Napastnik „Conci” Dawid Czirson był nie do zatrzymania dla obrońców Olimpii. To on w 15 minucie otworzył wynik meczu. Na 2:0 podwyższył strzałem z dystansu Krystian Świerczek. Do przerwy było 2:1, bo trafieniem dla Olimpii popisał się Kamil Kaliszewski. W drugiej połowie Concordia dwoma golami potwierdziła, że to ona rządzi w 14 -latkach. Maciek Piechowski lobem strzelił na 3:1, a wynik meczu po widowiskowym rajdzie ustalił Dawid Czirson. Concordia z dorobkiem 9 punktów prowadzi w lidze.