UWAGA!

Rusza elbląska halówka (piłka nożna)

Już w ten weekend odbędzie się pierwsza kolejka Elbląskiej Ligi Halowej. Koniec zmagań piłkarzy halowych organizatorzy ligi przewidzieli na połowę lutego przyszłego roku. Po raz pierwszy w historii rozgrywek, z uwagi na ilość zgłoszonych zespołów (34 drużyny), ELH składać się będzie aż z trzech lig - Superligi, I oraz II ligi.

Superliga
     W zamierzeniu organizatorów Superliga jest ligą najbardziej prestiżową i złożoną z najlepszych zespołów. Na tym poziomie zagra 14 drużyn. Obok 11 znanych kibicom najwyższego szczebla rozgrywek z poprzedniego sezonu, wystąpią trzy nowe: Pujan, Metrotest i PKP, które wywalczyły awans. Tytułu broni ekipa Specjala.
     Pierwszy mecz Superligi odbędzie się w niedzielę 5 listopada o godz. 18, finisz rozgrywek przewidziano na niedzielę 11 lutego. Wszystkie mecze odbywać się będą w hali MOS przy ul. Kościuszki.
     
     I liga
     Pierwsza liga, czyli w ubiegłym sezonie odpowiednik drugiej ligi, składać się będzie z dziesięciu drużyn. Wszystkie ekipy występowały w już wcześniej w rozgrywkach ELH, choć dwie z nich zagrają pod innymi nazwami - dotychczasowy PKS to obecnie Laguna, a spadkowicz BIG wystartuje jako Dulux.
     Nieco zmieniły się także zasady rywalizacji. Zespoły rozegrają dwie rundy - mecz i rewanż, a nie, jak w poprzednim sezonie, jedną. Z pierwszej ligi do Superligi awansują dwie najlepsze drużyny, natomiast pożegnają się z nią zespoły z trzech ostatnich miejsc. Rozpoczęcie rozgrywek pierwszej ligi nastąpi w sobotę 4 listopada o godz. 15. Wszystkie mecze rozgrywane będą w hali IV LO przy ul. Sienkiewicza.
     
     II liga
     Druga liga to nowość w Elbląskiej Lidze Halowej. W jej skład weszły zespoły, które do tej pory nie brały udziału w rozgrywkach i po raz pierwszy zgłosiły swój akces do ELH. Tak jak w pierwszej lidze, tak i w drugiej zagra dziesięć drużyn. Spotkania II ligi rozgrywane będą również w sali sportowej IV LO przy ul. Sienkiewicza, zawsze od godz. 17.30. Awans do o klasę wyżej zapewnią sobie trzy najlepsze drużyny.
     
     Puchar Ligi
     Tak jak przed rokiem, organizatorzy przewidzieli dla wszystkich zespołów możliwość zaprezentowania się w Pucharze Ligi. Losowanie par pierwszej rundy III edycji Norgips Cup odbędzie się 13 listopada o godz. 20 w siedzibie klubu sportowego Olimpia Elbląg przy ul. Agrikola 8.
     
     Skład Superlig (14 zespołów): Specjal, Straż Pożarna, Asenhajmer, DRE, Energa, Metrotest, Termoizol, Stokrotki, Pujan, Służby Miejskie, EC, PKP, REM, Przeciwlotnik.
     Skład I ligi (10 zespołów): Dulux, Laguna, Trol, Specjal II, Kromet, WSZ, East Express, Amatorzy, Lira, Wiarus.
     Skład II lig (10 zespołów): Przekrój, Canabis, Vetro-Tec&Miś, Robto, Elbiznes/Exclusive Sport, Qraś Meble, Pujan 2, G-9, Dream, ZUB Mytych.
     
     
     
BAR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Olimpia

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama