Siatkarki na czele ligii

Elbląg, Siatkarki na czele ligii

Siatkarki Truso przyzwyczaiły elbląskich kibiców do kompletowania zwycięstw w ligach wojewódzkich. Nie zawodzą również w tym sezonie. Juniorki panują niepodzielnie w województwie od kilku lat. W niedzielę 21 października ponownie zwyciężyły.

W hicie rozgrywek ligowych obecnego sezonu pokonały u siebie rywalki z Iławy, które doznały pierwszej porażki w sezonie.
       Iławianki w poprzedniej kolejce pokonały groźny zespół Piątki Olsztyn nie tracąc nawet seta (3:0) i będąc na fali pokazały aspiracje do pozycji lidera w województwie.
       Elblążanki pewnie wygrały pierwszego seta i w drugim prowadziły 5. punktami prawie od początku. Niestety w końcówce seta popełniały seriami błędy, co skutkowało przegraniem tej partii. Trzeci set to koncertowa gra iławianek i bezradność zawodniczek Truso, które wyraźnie zdeprymowane porażką w poprzednim secie, popełniały seriami niewymuszone błędy, co skrzętnie wykorzystywały przeciwniczki. Iławianki prowadząc w meczu 2:1 również 4. seta rozpoczęły kilkoma udanymi zagraniami. Kiedy wydawało się, że elblążanki się nie podniosą, role liderki zespołu przyjęła na siebie Ada Sosnowska, która na przemian plasami i mocnymi zbiciami tak z pierwszej jak i drugiej linii, bezlitośnie punktowała rywalki. Biorąc przykład z Adrianny, szybko do dobrej gry wracały kolejne zawodniczki Truso, co znalazło odzwierciedlanie na tablicy wyników w stanie setów 2:2. Piąty set to pokaz umiejętności Truso, które dominowały na parkiecie i pewnie wygrały 5. seta.
       MKS Truso Elbląg vs MKS Zryw-Volley Iława - 3:2 (25:21, 25:27, 17:25, 25:16, 15:10)
       Elblążanki z kompletem trzech zwycięstw objęły pozycję liderek wojewódzkich rozgrywek juniorek.